Šodien vārda dienas svin: Lolita, Vitolds

Valsts konkurss „kustība”

Valsts konkurss „kustība”

19.martā trīs Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Mūzikas un mākslas skola vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi, kuri bija izcīnījuši tiesības piedalīties Valsts konkursā, mākslas skolas pedagogu vadībā devās uz Saldu. Tur Saldus mūzikas un mākslas skolas jaunajā ēkā pulcējās talantīgākie mākslas skolu audzēkņi no visas Kurzemes. Viņi savā pulciņā draudzīgi uzņēma arī mūs.
Vispirms kopīgi iepazināmies ar mūsdienīgo skolas arhitektūru. Apbrīnojām iespaidīgo griestu augstumu, kas var konkurēt ar Svitenes pils griestiem; gleznotājiem tas ir ļoti būtiski, jo tikai telpās ar augstiem griestiem var uzstādīt molbertus. Logi ir projektēti no grīdas līdz griestiem, tādēļ darbnīcas ir gaismas pielietas.
18.martā bija atklātas J.Rozentāla jubilejai veltītas gleznu izstādes Mākslas skolā, J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā un Kapelleru namā. Jaunie mākslinieki paguva apskatīt ekspozīciju Mākslas skolā, kuru bija veidojuši J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi.
Pēc Saldus mākslas skolas direktores uzrunas, kurā viņa arī iepazīstināja konkursa dalībniekus ar savām kolēģēm, kuras bērniem izskaidroja grūtos, bet interesantos uzdevumus, mazie mākslinieki devās uz darbnīcām radīt savus mākslas darbus. Šoreiz tika darināts grafikas darbs par kustības tēmu. Jaunākajā vecuma grupā mūsu skolu pārstāvēja Irbe Zvirgzda, kura ar panākumiem ir piedalījusies vizuālās mākslas konkursos, Piemēram, šogad Irbe ieguva 3.vietu Bauskas un Rundāles novadu skolu vizuālās mākslas olimpiādē un kopā ar māsu Rasu 1.vietu Rundāles novada konkursā ZĪMĒJAM BĪBELI.
Saldū mazajiem bērniem tika iedotas glāzes ar ūdeni un zilie graudiņi, lai viņi varētu eksperimentēt un redzēto attēlot grafiskā darbā. Savukārt vidējās grupas bērni saņēma apelsīnus un ābolus, ko ripināt un griezt ripiņās. Skicējot augļus dažādās pozīcijās, radās idejas gala kompozīcijai. Marita Kitija Škapare no apelsīna ripiņām izveidoja kāpuru, kas naski virzās uz priekšu. Arī izkoptās līnijas meistare Liliāna Indāne radīja dinamisku darbu.
Kamēr audzēkņi cītīgi strādāja, skolotāji varēja iepazīties ar ekspozīcijām muzejā un Kapelleru namā. Saldus muzejā noskatījāmies arī jauno dokumentālo filmu par Jāņa Rozentāla dzīvi. Tornī- Rozentāla paša projektētajā darbnīcā ir eksponēti muzejam dāvinātie mākslas darbi; arī Īras Rozentāles abstraktās gleznas.
Saldus mākslas skolas darbinieki bija parūpējušies arī par garšīgām pusdienām un atzinības rastiem katram dalībniekam. Diena bija silta un saulaina un mēs ar jauniem iespaidiem un labā garastāvoklī devāmies mājup.

Ī.Rozentāle