Šodien vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds

Mākslas skola

2023./2024.m.g. Mākslas nodaļā:

MMS_Stundu saraksts _1semestrisSasniegumi Mākslas nodaļa 2023./24. mācību gadā

Mākslas skolas absolventi

31.maijā svinīgi pasniegtas apliecības par profesionālās ievirzes izglītības apguvi sešiem Pilsrundāles vsk. struktūrvienības Mākslas un mūzikas skolas audzēkņiem. Četri mūzikas nodaļas abolventi priecēja visus ar saviem priekšnesumiem un mākslas nodaļas absolvenšu, Katrīnas Makārovas un Madaras Leines, noslēguma darbi (klusās dabas zīmēšanā, fantāziju darbi gleznošanā un talismani priekšmetā darbs materiālā) piešķīra pasākumam dzīvespriecīgas krāsas un māksliniecisku noskaņu. Pedagogi un skolas vadība atzinīgi vērtē audzēkņu teicamo sniegumu un novēl turpināt radošo ceļu!

Mācību gada noslēgums

31.maijā Pilsrundāles vidusskolā pēdējā mācību diena! Urrā! Sākas vasara! Vasaras brīvlaiku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi sagaida ar Pateicības rakstiem par labām un teicamām sekmēm, kas tiek pasniegti svinīgajā pasākumā. Lai jauka un radoša mums visiem vasara!

Lepojamies!

29.maijā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā notika Bauskas novada pašvaldības audzēkņu un skolotāju tencināšanas notikums “PAKĀPTIES AUGSTĀK”! Priecājamies būt par mazu, bet ļoti spožu daļu no novada panākumiem!

Mākslas nodaļas 2.semestra darbu skate

No 20.-31.maijam (ieskaitot) Mākslas nodaļa aicina apskatīt audzēkņu 2.semestra darbu skati!
Skates nedēļu atklājām ar svinīgu un nozīmīgu pasākumu – šī gada Mākslas skolas absolventes, Katrīna Makārova un Madara Leine, godam aizstāvēja savus noslēguma darbus – kluso dabu zīmēšanā, fantāziju darbu gleznošanā un savu talismanu priekšmetā darbs materiālā.
Paldies audzēknēm par lielisko sniegumu un noslēguma darbu vadītājiem, Ligijai Kampusei, Inesei  Mežkazei, Svetlanai Rājevai, par atbalstu darbu tapšanas procesā! Par audzēkņu teicamo un izcilo sniegumu priecājas ne tikai pedagogi, bet arī mazo klašu audzēkņi, kuri arī uzmanīgi vēroja uzstāšanos un uzdeva meitenēm daudz jautājumu.

Atvērto durvju diena Mūzikas un mākslas skolā

25.aprīlī Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienība MMS organizēja Atvērto durvju dienu. 1. un 2. klases skolēni devās apskatīties Mūzikas un Mākslas klases. Mūzikas nodaļā konsultācijas ir 3., 4.jūnijā, uzņemšanas eksāmens – 5.jūnijā. Mākslas nodaļā iesniegumi tiek pieņemti līdz 5.jūnijam.

Panākumi konkursā “Skaņu palete”

Priecājamies un lepojamies ar Mākslas nodaļas 3.kl. audzēknes, Kristas Koroļovas, panākumiem – 1. vietu 5. starptautiskajā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkursā “Skaņu palete”, kategorijā Tekstilmozaīkas tehnika 8-11 gadi.
Pedagoģe S.Rājeva atzīst, ka vienmēr ir pārsteigums, kāds būs gala darbs, jo skices šķiedrmākslā ir tikai tāds pamats, ko attīstīt tālāk un pilnveidot materiālos. Tas ir katra audzēkņa individuāls ceļojums uz savu unikālo šķiedrmākslas gleznu. Krista patiesi izbaudīja sava darba “Dziedošie zari” tapšanu, tas sanāca ļoti izjusts un niansēts. Viņa ļoti brīvi izvēlējās materiālus, gaumīgi tos saskaņoja un parādīja vislabākajā veidā, un jo īpašs prieks par to, ka katru nodarbību arvien spēja darbu uzlabot.
Šogad konkursa tēmā “Meža serenāde” iedziļinājās, fantazēja un darbu konkursa termiņā īstenoja 3.k. audzēknes Krista Koroļova “Dziedošie zari”, Amanda Augstkalne “No asa uz mīkstu” un Liliāna Kauza “Pūkainie meža ritmi”. Katrai sanāca īstenot savu ieceri vislabākajā veidā!
Darbu izstāde “MEŽA SERENĀDE” bija apskatāma no 8.marta līdz 27.martam Mārupes Mūzikas un mākslas skolā.

27.martā Mākslas nodaļas audzēkne Krista Koroļova devās uz šķiedrmākslas konkursa “Skaņu palete”  apbalvošanas pasākumu un konkursa darbu izstādi “Meža serenāde” Mārupes Mūzikas un mākslas skolā. Krista dalās ar pārdomām, ka bijusi ļoti pārsteigta, uzzinot, ka ieguvusi pirmo vietu konkursā, jo darbiņu darinājusi tā, lai tas patiktu pašai, nemaz nedomājot par konkursu vai uzvaru.
Skolas zāli pieskandināja Mazās kamermūzikas festivāls, kura laikā tika godināti konkursa laureāti un pedagogi. Pati Krista par pieredzi saka:

Apbalvošanas laikā, kad tika nosaukts mans vārds, emocijas bija neaprakstāmas,

Konkursam šogad tika iesūtīti 214 darbi no 62 mākslas skolām, klātesošie žūrijas pārstāvji atzina, ka izvērtēt nudien ir bijis sarežģīti, kā arī novēlēja audzēkņiem saglabāt savu radošumu un arī turpmāk darboties dažādās tekstila tehnikās, ar to bagātinot savu dzīvi.

Izstāde “Tik koši, ka acis žilbst”

1.martā Mākslas nodaļas audzēkņi radoši darbojās filmas “Sirds likums” mākslinieka, Alekseja Naumova, vadītajā meistarklasē, kas notika Rundāles MFC. Bija aplūkojamas mākslinieka gleznas un bērnu un jauniešu darbu izstāde “Tik koši, ka acis žilbst”, kurā piedalījās arī mūsu audzēkņi ar saviem darbiem – Alana Zakule, Liliāna Kauza, Katrīnas Makārova, Krista Koroļova, Gabriela Nākmane, Estere Paiča.

Pasākuma kulminācija – Rozes Stiebras filmas pirmizrāde “Sirds likums”, kas iedvesmoja gan mazos, gan lielos skatītājus!

Mākslas nodaļas 1.semestra darbu skate

Mākslas nodaļas 1.semestra darbu skate notika no 14.-18.decembrim.  Ikviens tika aicināts skatīt, vērtēt un priecāties par audzēkņu paveikto. Šogad jo īpaši priecājamies par kuplo audzēkņu skaitu 1.klasē un lielo interesi darboties ar dažādiem materiāliem un apgūt visu, ko pedagogi iecerējuši. Priecājamies, ka vecāki seko līdzi savu bērnu izaugsmei un novērtē padarīto. Noslēdzot skati, pedagogi izvērtēja audzēkņu sniegumu un ieskicēja nākošā semestra ieceres.

 


 Mācību ekskursijā uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju

7.decembrī Mākslas nodaļas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Pirmo reizi Latvijā ir iespēja iepazīt Korejas mūsdienu keramikas mākslu. Izstādē “Pašterapija” jaunie mākslinieki iepazinās ar māla daudzveidīgo pielietojumu mākslā un tēlaino gides stāstu pavadībā guva priekšstatu par to, kā keramikā var atspoguļot savas sajūtas, atmiņas un kultūru.

Ekspozīcijā “Klasiskās vērtības” aplūkojām latviešu mākslinieku J.Straumes, J.Madernieka, A.Cīruļa darbus un uzzinājām par viņu neparasto un ārkārtīgi mērķtiecīgo ceļu uz pašizpausmi mākslā.

Muzeja interaktīvajā ekrānā ar savām kustībām “atdzīvinājām” tekstila fabrikas “Rīgas audums” dažādos audumus.

Jaunajā aktivitāšu studijā–ekspozīcijā “Dizaina process” izmēģinājām spēkus dizaina, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā. Interaktīvais skaļrunis “Babbit” šoreiz nestrādāja un mums neatklāja stāstus par materiāliem, kurus dizaineri izmanto savos darbos, bet noteikti ar sajūsmu atgriezīsimies citu reizi!

Mājupceļā visi devāmies ļoti gandarīti par redzēto un dzirdēto, un iedvesmoti jauniem darbiem! Jaunie mākslinieki ekskursijas laikā atspoguļoja sev būtiskāko dienas kartē-kompozīcijā, ko papildināja visas dienas garumā, un noslēgumā mācību ekskursiju novērtēja ar visaugstākajiem vērtējumiem.Sasniegumi Mākslas nodaļa 2022./23. mācību gadā

Mākslas nodaļas plenērs 2023

Plenērs izdevās patiesi bagāts un interesants. Zīmējām pie Rundāles ūdensdzirnavām, gleznojām margrietiņas pie skolas un Rundāles pils dīķi. Ieklausījamies mākslinieces L.Ikertes Melnā poda stāstā,  paviesojāmies pie restauratora I.Augstkalna Rundāles pils darbnīcās.  Devāmies uz Jūrmalu kopā ar Garkalnes mākslu pamatskolas audzēkņiem un veidojām smilšu skulptūras.


Mākslas nodaļas absolventes

Mākslas nodaļas nobeiguma darbu aizstāvēšana notika 2023.gada 19. maijā. Ketija un Evelīna darbus zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā /veidošanā prezentēja ar aizstāvēšanas runu vērtēšanas komisijai un visiem klātesošajiem.

Paldies audzēknēm par lielisko sniegumu un darbu vadītājiem par atbalstu darba procesā!


Diplomi par izcilu sniegumu Valsts konkursā

Noslēdzies 2022. /2023.mācību gada Latvijas profesionālās ievirzes audzēkņu Valsts  konkurss mākslā “Apģērbs ir vēstījums”. Kopumā žūrija izvērtēja 340 Latvijas mākslas skolu audzēkņu radītus projektus — tērpu kolekcijas, izmantojot T kreklus, to vizuālās prezentācijas planšetēs vai video. Ikvienu darbu vērtēja nozares profesionāļi — modes dizaineri un kostīmu mākslinieki, kā kritērijus izvirzot tērpu kolekcijas konceptuālo un māksliniecisko ieceri, izpildījumu, gala rezultāta attēlojumu. Katru darbu žūrija izvērtēja, veiksmīgākajiem piešķirtas atzinības un diplomi bez vietu sadalījuma.
Mūsu mākslas nodaļas audzēkņu grupas tērpu kolekcija “Miegainais brīdis” saņēma diplomus. Vērtējums- izcili. Kopdarbā teicami vēstīts izvēlētās tēmas  pamatojums, materiālu izvēle un stilizācija modes skatei. Brīnišķīgs video, kas viegli un rotaļīgi izstāsta vēstījumu. Izteiksmīgs, labi uztverams projekta rezultātu demonstrējums.


Sveicam ar panākumiem Valsts konkursā Evelīnu Neilandi, Ketiju Feldmani, Katrīnu Makārovu, Madaru Leini, Gabrielu Lapiņu, kā arī viņu skolotājas Svetlanu Rājevu un Inesei Mežkazi.


Dalība Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” pasākumos Liepājā

Mums, Pilsrundāles mākslas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem šonedēļ bija radošs un pelnīts izbrauciens, kas noticis, pateicoties mūsu audzēkņu dalībai Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” Valsts konkursā un izstādē “Apģērbs ir vēstījums”. Konkursam mūsu Mākslas nodaļa iesniedza kolekciju ”Miegainais brīdis”, ko
veidojušas Ketija Feldmane, Evelīna Neilande, Madara Leine, Katrīna Makārova, Gabriela Lapiņa, pedagoģes Svetlana Rājeva un Inese Mežkaze.
Lūk, skolotājas Svetlanas Rājevas stāstījums: “9.martā mūsu skolas audzēkņi kopā ar Bauskas MMS audzēkņiem devās uz Liepāju. Tur Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā apskatījām Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” izstādi – planšetes, T-kreklu kolekcijas, kolekciju video. Zibens ātrumā apskatījām skolu un uzzinājām par mācību iespējām.

Brīvajā laikā devāmies apskatīt Liepāju, priecājāmies par būšanu pie jūras, viļņu šalkām, krastā izskalotajiem gliemežvākiem, pikniku kopā ar vārnām un kaijām. Pludmalē apskatījām iespaidīgo vides objektu – burtus “Liepāja”. Tika pabūts pie “Spoku koka” un Latvijas mūziķu slavas alejā.

Mācījāmies Liepājas himnu “Pilsēta, kurā piedzimst vējš”, apskatot visa Kūrmājas prospekta garumā himnas tēlu skulptūras – laivinieku, vārnu, dzintara latviešus, telefonistu un cilvēku mežu. Paberzējām vārnas knābi uz atgriešanos Liepājā, jo lielākai daļai audzēkņu šī bija pirmā ekskursija uz Liepāju un radās vēlme atgriezties atkal. Priecājāmies par ceļā redzētajiem lielajiem sienu gleznojumumiem.
Dienas noslēgumā koncertzālē “Lielais Dzintars” piedzīvojām galveno dienas pasākumu – modes skati, kurā tika demonstrētas ap 45 laureātu kolekcijas no visas Latvijas, arī no mūsu skolas. Tērpus demonstrēja Liepājas jaunieši.
Pedagogi un audzēkņi bija gandarīti par iespēju pabūt Liepājā, šajā nozīmīgajā pasākumā.
https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/modes-skates-aizkulises-parizes-sajutas/ 

   

        


Mākslas nodaļas pedagogi un audzēkņi piedalās Rundāles multifunkcionālā centra rīkotajā pasākumā un iesaistās zīmējumu konkursā “Lakstīgalas dziesma Ukrainai”

https://bauskasdzive.lv/foto-rundale-iesaistas-zimejumu-konkursa-lakstigalas-dziesma-ukrainai/


“Kronis Viņai un Viņam”

No 17.februāra Rundāles Multifunkcionālajā centrā notiek izstāde “Kronis Viņai un Viņam”.
Izstādē ir aplūkojami Mākslas nodaļas un Bauskas Bērnu un jauniešu centra audzēkņu veidotie košie un krāsainie kroņi. Tie tapuši, iedvesmojoties no mākslinieces Brigitas Strodas darbiem. Mūsu audzēkņi veidojuši kronīšus no visdažādākajiem materiāliem- stieples, papīra, pērlēm, auduma. Kopumā ir izstādīti 33 darbi, kas veidoti skolotāju Indras Liepas un Svetlanas Rājevas vadībā. Katrs kronis atklāj oriģinālu domu un aicina ielūkoties autoru iekšējā pasaulē.

Izstādes atklāšana noritēja karaliskās noskaņās. Uzstājās talantīgie Mūzikas nodaļas audzēkņi no klavieru, saksofona, ģitāras un kora klases. Teatralizētajam atklāšanas pasākumam dzirkstelīti piešķīra krāšņi pasaku tēlojumi un lasījumi.
Skolotājām bija prieks tikties ar vecākiem, kas sniedz atbalstu saviem bērniem un iemāca novērtēt sasniegumus mākslas un mūzikas apguvē.
Izstādes atklāšana patiešām bija pasakaina!
Paldies Lilitai Lauskiniecei un Inetai Pilvertei par radošo sadarbību! Paldies skolas direktorei
Daigai Sakai par atbalstu!
https://bauskasdzive.lv/foto-rundale-atverta-krasna-skolenu-darbu-izstade-kronis-vinai-un-vinam/


Mākslas nodaļas audzēkņi 2022./2023.m.g. I semestrī gatavojās Valsts konkursam par tēmu “Apģērbs ir vēstījums”.

Konkursa tēma deva iespēju iepazīt apģērbu dizainera darbu. Galvenais uzdevums bija katram pašam vai apvienojoties grupā, izveidot apģērbu kolekciju, paužot konkrētu domu un vēstījumu, izmantojot T-kreklus. Kolekcijas pamatojumu vajadzēja atspoguļot uz planšetes vai videoformātā. Audzēkņu grupas darbs “’Miegainais brīdis “ piedalīsies Valsts konkursa II kārtā.

Mūsu video skatiet ŠEIT


Šogad no 19. līdz 21. decembrim Mākslas nodaļa skolas 1. stāva gaitenī un 2.stāva vestibilā bija iekārtojusi audzēkņu darbu skati.  Ikviens tika aicināts skatīt, vērtēt un priecāties par Mākslas nodaļas audzēkņu paveikto šī mācību gada 1.semestrī.


Mākslas nodaļas 1.kursa audzēkne Patrīcija Pekšte saņem atzinību Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursā “Pils. Sēta. Pilsēta” par savu Rundāles pils gleznojumu. Sveicam un lepojamies!


Mūsu audzēknēm Madarai Leinei un Amandai Augstkalnei atzinības vizuālās mākslas konkursā Jāzepa Vītola mūzika “Ziemeļblāzma”

Mākslas nodaļas ekskursija

Mākslas nodaļas audzēkņi iepazina Vilhelma Purvīša glezniecību Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Rīgas mākslas telpā izstādē ‘’Skaņurīki. Eksperimentālā laboratorija.” priecājās par neparastām skaņu ainavām un neparastiem instrumentiem, kas tās rada. Trešās klases meitenes izmantoja iespēju piedalīties LTV raidījuma Kultūrtdeva ierakstā.

 

Sasniegumi konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne”

Mākslas nodaļas 3 audzēkņu – Kristas Koroļovas, Amandas Augstkalnes, Liliānas Kauzas – darbi ir žūrijas atlasīto 369 interesantāko darbu no Latvijas mākslas skolām vidū konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” Šie darbi tiks iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”, kas no 2022. gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim. būs apskatāms pie Latvijas Nacionālais mākslas muzeja Latvijas bankas simtgades veltītās izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā. Apsveicam! Un paldies visiem audzēkņiem, kuri piedalījās konkursā!