Šodien vārda dienas svin: Klaudijs, Sabīne, Sarma

Mākslas skola

2023./2024.m.g. Mākslas nodaļā:

MMS_Stundu saraksts _1semestrisSasniegumi Mākslas nodaļa 2023./24. mācību gadā

 

 

 Sasniegumi Mākslas nodaļa 2022./23. mācību gadā

Mākslas nodaļas plenērs 2023

Plenērs izdevās patiesi bagāts un interesants. Zīmējām pie Rundāles ūdensdzirnavām, gleznojām margrietiņas pie skolas un Rundāles pils dīķi. Ieklausījamies mākslinieces L.Ikertes Melnā poda stāstā,  paviesojāmies pie restauratora I.Augstkalna Rundāles pils darbnīcās.  Devāmies uz Jūrmalu kopā ar Garkalnes mākslu pamatskolas audzēkņiem un veidojām smilšu skulptūras.

 


Mākslas nodaļas absolventes

Mākslas nodaļas nobeiguma darbu aizstāvēšana notika 2023.gada 19. maijā. Ketija un Evelīna darbus zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā /veidošanā prezentēja ar aizstāvēšanas runu vērtēšanas komisijai un visiem klātesošajiem.

Paldies audzēknēm par lielisko sniegumu un darbu vadītājiem par atbalstu darba procesā!


Diplomi par izcilu sniegumu Valsts konkursā

Noslēdzies 2022. /2023.mācību gada Latvijas profesionālās ievirzes audzēkņu Valsts  konkurss mākslā “Apģērbs ir vēstījums”. Kopumā žūrija izvērtēja 340 Latvijas mākslas skolu audzēkņu radītus projektus — tērpu kolekcijas, izmantojot T kreklus, to vizuālās prezentācijas planšetēs vai video. Ikvienu darbu vērtēja nozares profesionāļi — modes dizaineri un kostīmu mākslinieki, kā kritērijus izvirzot tērpu kolekcijas konceptuālo un māksliniecisko ieceri, izpildījumu, gala rezultāta attēlojumu. Katru darbu žūrija izvērtēja, veiksmīgākajiem piešķirtas atzinības un diplomi bez vietu sadalījuma.
Mūsu mākslas nodaļas audzēkņu grupas tērpu kolekcija “Miegainais brīdis” saņēma diplomus. Vērtējums- izcili. Kopdarbā teicami vēstīts izvēlētās tēmas  pamatojums, materiālu izvēle un stilizācija modes skatei. Brīnišķīgs video, kas viegli un rotaļīgi izstāsta vēstījumu. Izteiksmīgs, labi uztverams projekta rezultātu demonstrējums.


Sveicam ar panākumiem Valsts konkursā Evelīnu Neilandi, Ketiju Feldmani, Katrīnu Makārovu, Madaru Leini, Gabrielu Lapiņu, kā arī viņu skolotājas Svetlanu Rājevu un Inesei Mežkazi.

 

 


Dalība Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” pasākumos Liepājā

Mums, Pilsrundāles mākslas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem šonedēļ bija radošs un pelnīts izbrauciens, kas noticis, pateicoties mūsu audzēkņu dalībai Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” Valsts konkursā un izstādē “Apģērbs ir vēstījums”. Konkursam mūsu Mākslas nodaļa iesniedza kolekciju ”Miegainais brīdis”, ko
veidojušas Ketija Feldmane, Evelīna Neilande, Madara Leine, Katrīna Makārova, Gabriela Lapiņa, pedagoģes Svetlana Rājeva un Inese Mežkaze.
Lūk, skolotājas Svetlanas Rājevas stāstījums: “9.martā mūsu skolas audzēkņi kopā ar Bauskas MMS audzēkņiem devās uz Liepāju. Tur Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā apskatījām Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” izstādi – planšetes, T-kreklu kolekcijas, kolekciju video. Zibens ātrumā apskatījām skolu un uzzinājām par mācību iespējām.

Brīvajā laikā devāmies apskatīt Liepāju, priecājāmies par būšanu pie jūras, viļņu šalkām, krastā izskalotajiem gliemežvākiem, pikniku kopā ar vārnām un kaijām. Pludmalē apskatījām iespaidīgo vides objektu – burtus “Liepāja”. Tika pabūts pie “Spoku koka” un Latvijas mūziķu slavas alejā.

Mācījāmies Liepājas himnu “Pilsēta, kurā piedzimst vējš”, apskatot visa Kūrmājas prospekta garumā himnas tēlu skulptūras – laivinieku, vārnu, dzintara latviešus, telefonistu un cilvēku mežu. Paberzējām vārnas knābi uz atgriešanos Liepājā, jo lielākai daļai audzēkņu šī bija pirmā ekskursija uz Liepāju un radās vēlme atgriezties atkal. Priecājāmies par ceļā redzētajiem lielajiem sienu gleznojumumiem.
Dienas noslēgumā koncertzālē “Lielais Dzintars” piedzīvojām galveno dienas pasākumu – modes skati, kurā tika demonstrētas ap 45 laureātu kolekcijas no visas Latvijas, arī no mūsu skolas. Tērpus demonstrēja Liepājas jaunieši.
Pedagogi un audzēkņi bija gandarīti par iespēju pabūt Liepājā, šajā nozīmīgajā pasākumā.
https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/modes-skates-aizkulises-parizes-sajutas/ 

   

 

 

        

 

 


Mākslas nodaļas pedagogi un audzēkņi piedalās Rundāles multifunkcionālā centra rīkotajā pasākumā un iesaistās zīmējumu konkursā “Lakstīgalas dziesma Ukrainai”

https://bauskasdzive.lv/foto-rundale-iesaistas-zimejumu-konkursa-lakstigalas-dziesma-ukrainai/


“Kronis Viņai un Viņam”

No 17.februāra Rundāles Multifunkcionālajā centrā notiek izstāde “Kronis Viņai un Viņam”.
Izstādē ir aplūkojami Mākslas nodaļas un Bauskas Bērnu un jauniešu centra audzēkņu veidotie košie un krāsainie kroņi. Tie tapuši, iedvesmojoties no mākslinieces Brigitas Strodas darbiem. Mūsu audzēkņi veidojuši kronīšus no visdažādākajiem materiāliem- stieples, papīra, pērlēm, auduma. Kopumā ir izstādīti 33 darbi, kas veidoti skolotāju Indras Liepas un Svetlanas Rājevas vadībā. Katrs kronis atklāj oriģinālu domu un aicina ielūkoties autoru iekšējā pasaulē.

Izstādes atklāšana noritēja karaliskās noskaņās. Uzstājās talantīgie Mūzikas nodaļas audzēkņi no klavieru, saksofona, ģitāras un kora klases. Teatralizētajam atklāšanas pasākumam dzirkstelīti piešķīra krāšņi pasaku tēlojumi un lasījumi.
Skolotājām bija prieks tikties ar vecākiem, kas sniedz atbalstu saviem bērniem un iemāca novērtēt sasniegumus mākslas un mūzikas apguvē.
Izstādes atklāšana patiešām bija pasakaina!
Paldies Lilitai Lauskiniecei un Inetai Pilvertei par radošo sadarbību! Paldies skolas direktorei
Daigai Sakai par atbalstu!
https://bauskasdzive.lv/foto-rundale-atverta-krasna-skolenu-darbu-izstade-kronis-vinai-un-vinam/


 

Mākslas nodaļas audzēkņi 2022./2023.m.g. I semestrī gatavojās Valsts konkursam par tēmu “Apģērbs ir vēstījums”.

Konkursa tēma deva iespēju iepazīt apģērbu dizainera darbu. Galvenais uzdevums bija katram pašam vai apvienojoties grupā, izveidot apģērbu kolekciju, paužot konkrētu domu un vēstījumu, izmantojot T-kreklus. Kolekcijas pamatojumu vajadzēja atspoguļot uz planšetes vai videoformātā. Audzēkņu grupas darbs “’Miegainais brīdis “ piedalīsies Valsts konkursa II kārtā.

Mūsu video skatiet ŠEIT

 


Šogad no 19. līdz 21. decembrim Mākslas nodaļa skolas 1. stāva gaitenī un 2.stāva vestibilā bija iekārtojusi audzēkņu darbu skati.  Ikviens tika aicināts skatīt, vērtēt un priecāties par Mākslas nodaļas audzēkņu paveikto šī mācību gada 1.semestrī.

 


Mākslas nodaļas 1.kursa audzēkne Patrīcija Pekšte saņem atzinību Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursā “Pils. Sēta. Pilsēta” par savu Rundāles pils gleznojumu. Sveicam un lepojamies!


 

Mūsu audzēknēm Madarai Leinei un Amandai Augstkalnei atzinības vizuālās mākslas konkursā Jāzepa Vītola mūzika “Ziemeļblāzma”

 

Mākslas nodaļas ekskursija

Mākslas nodaļas audzēkņi iepazina Vilhelma Purvīša glezniecību Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Rīgas mākslas telpā izstādē ‘’Skaņurīki. Eksperimentālā laboratorija.” priecājās par neparastām skaņu ainavām un neparastiem instrumentiem, kas tās rada. Trešās klases meitenes izmantoja iespēju piedalīties LTV raidījuma Kultūrtdeva ierakstā.

 

 

Sasniegumi konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne”

Mākslas nodaļas 3 audzēkņu – Kristas Koroļovas, Amandas Augstkalnes, Liliānas Kauzas – darbi ir žūrijas atlasīto 369 interesantāko darbu no Latvijas mākslas skolām vidū konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” Šie darbi tiks iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”, kas no 2022. gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim. būs apskatāms pie Latvijas Nacionālais mākslas muzeja Latvijas bankas simtgades veltītās izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā. Apsveicam! Un paldies visiem audzēkņiem, kuri piedalījās konkursā!