Šodien vārda dienas svin: Lolita, Vitolds

Skolēnu skatuves runas konkurss

Skolēnu skatuves runas konkurss

15. aprīlī Bauskā notika Zemgales reģiona skolēnu skatuves runas konkursa 2.kārta. Konkursa galvenais mērķis bija XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kontekstā izkopt skolēnos nacionālo identitāti, veicināt viņu emocionālo un radošo pašizpausmi, izmantojot vārda mākslas spēku. Bauskas BJC dzeltenajā mājā skanēja dzeja, kuru runāja vairāk kā 40 skolēnu no Jelgavas pilsētas un Kuldīgas novada, kā arī no Jelgavas, Auces, Dobeles, Tērvetes, Bauskas un Rundāles novadiem. Mūsējos šajā skatē pārstāvēja 3. klases skolniece Kristīne Emiljanoviča no Pilsrundāles vidusskolas  struktūrvienības Svitenes skolas. Konkursa 2.kārtu vērtēja VISC apstiprināta žūrija,kurā strādāja Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka, režisore un teātra eksperte Dace Liepeniece, kā arī aktieri Zigurds Neimanis un Gundars Āboliņš. Kompetentā žūrija izvērtēja un analizēja dalībnieku sniegumu, un piešķīra pakāpes atbilstoši nolikuma kritērijiem. Tie paredzēja vērtēt runātāja domas atklāsmi, spilgtu priekšstatu gleznu esamības atklāsmi klausītājam, kā runātājs teikto redz, dzird un saprot, kāds ir viņa kontakts ar klausītāju. Tika vērtēta arī runātāja skaidra dikcija un artikulācija,kā arī repertuāra atbilstība runātāja vecumam un individualitātei. Kristīne Emiljanoviča konkurā runāja Agras Tomkalnes dzejoli „Kā zaķis suni svilpot mācīja” un fragmentu no Kārļa Skalbes stāsta „Dvēseļu mežs”. Par savu sniegumu Kristīne ieguva pirmās pakāpes diplomu.

I.Vaičūne