Šodien vārda dienas svin: Aldona, Česlavs

Mūzikas skola

2022./2023.m.g. Mūzikas nodaļāSasniegumi Mūzikas nodaļā 2022./23. mācību gadā

Karaliskās pasakas Rundāles pilī – izskaņa

Karalisko pasaku Rundāles pilī projekts noslēdzies!

Mūzikas nodaļas audzēkņi muzicēja 4 nedēļas pēc kārtas. Noklausījāmies Daces Fišmeisteres pasaku “Brīnums” , Andras Gaigalas pasaku Raita Zapacka lasījumā  – “Pasaka par zaudēto un atgūto sirdi”, pasaku “Klusā karaļvalsts” – autore Zane Nuts un  latviešu tautas pasaku “Neiesmīdināmā princese”. Emīls Dundulis, Marta Januško, Vladimirs Ļevčenko un Guntis Putāns papildināja pasaku lasījumu ar savu muzikālo priekšnesumu.

Portāls www.pasakas.org 31. decembra vakarā ļoti mīļi sveica Jaunajā gadā savus skatītājus, klausītājus ar mūsu Nikijas romantisko spēli https://www.facebook.com/lasu.pasakas/videos/840080140616722

Paldies Nikijai Aijai Blūdžai un skolotājam Aigaram Voitišķim!

Paldies visai Pasaku komandai un, protams, Raitim Zapackim!

 

Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

13/01/2023


Karaliskās pasakas Rundāles pilī – 4. nedēļa 

  1. gada 27. decembra vakars – 4.otrdiena pēc kārtas projektam “Karaliskās pasakas Rundāles pilī ”. Šovakar, gaidot Karalisko pasaku un, protams, mūsu muzikālo sveicienu,  notiek kaut kas neparasts. Pasakas katru otrdienu tika atskaņotas plkst. 19:00 , bet šovakar  jau krietni pirms 19iem mums dota iespēja klausīties latviešu tautas pasaku “Neiesmīdināmā princese”. https://www.facebook.com/lasu.pasakas/videos/1175198956716609

 Noklausāmies pasaku un, protams, muzikālo sveicienu – šoreiz skan saksofons. Guntis Putāns atskaņo Mocarta “Menuetu”. Menuets – sena franču deja, mērenā tempā, ¾ taktsmērā. Savulaik tik ļoti iecienītā deja Eiropas galmos laika gaitā no karaļu dejas tikusi pasludināta par dejas karali. Rundāles pilī savulaik šī deja noteikti ir skanējusi daudz, dažādos izpildījumos. Karaliskās pasakas Raita Zapacka lasījumā, dejas karalis Menuets un Gunta spēle. Ar Gunta spēli noteikti lepojas viņa vecāki, skolotājs. Paldies Guntim! 

Ir pagājušas 4 nedēļas Pasaku valstībā un varam būt lepni par mums doto iespēju muzicēt Rundāles pilī! Paldies skolotājam Aigaram Čudaram, skolotājam Aigaram Voitišķim ( lai gan Nikijas spēli vēl tikai dzirdēsim, iespējams 2023. gadā). Klavierspēles audzēkņi mācās pie Inetas Pilvertes.  Paldies tērpu māksliniecei Maijai Ulmei, kūku cepējai Ilvai Liepniecei  un vislielākais paldies Raitim Zapackim un viņa komandai!

 

Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

31/12/2022


Karaliskās pasakas Rundāles pilī – 3. nedēļa 

  1. gada 20. decembra vakars – 3.otrdiena pēc kārtas projektam “Karaliskās pasakas Rundāles pilī ”. Arī šovakar gaidām Karalisko pasaku un, protams, mūsu muzikālo sveicienu. Šovakar internets vai youtube vai kādas citas IT jomas nedaudz “niķojas”  – aktīvie pasaku klausītāji gaida, gaida… citi jau klausās … Sazinos ar Raiti Zapacki un Pasaka “ielec” pie klausītājiem!

Šovakar pasaku stāstnieks lasa pasaku “Klusā karaļvalsts” – autore Zane Nuts. https://youtu.be/jAt7BwozFAo

Pasaka ir par, manuprāt, 3 visskaistākajiem vārdiem uz pasaules – “Es tevi mīlu!” un klusēšanas postu.

Pēc vakara pasakas noklausīšanās jebkura bērna mamma savam mīlulim varētu teikt šos vārdus, bet šovakar –  jo īpaši Vladimira Ļevčenko  vecāki, jo Rundāles pilī tieši viņš šodien muzicēja! Paldies Vladimiram par viņa atbildīgo gatavošanos šim pasākumam!

Un nu- atkal gaidām nākošo otrdienu! Arī šoreiz mums visiem tas būs pārsteigums, jo nezinām, kurš no jaunajiem mūziķiem uzstāsies.

Paldies visai Pasaku komandai un, protams, Raitim Zapackim!

 

Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

21/12/2022

 


Mūzikas nodaļas Ziemassvētku koncerts “Brīnumu gaidot”

Apklusa dziesmas un norima trokšņi

Sejas vēl palika smaidot

Pasaule aizmiga atvērtām acīm

Aizmiga brīnumu gaidot

/G.Račs/

2022.gada 15.decembrī izskanēja Mūzikas nodaļas audzēkņu koncerts “Brīnumu gaidot”

Jā, patiešām arī sagaidījām brīnumu – katra bērna spēle, uzstāšanās  ir kā maziņš brīnumiņš gan vecākiem gan skolotājiem, gan klausītājiem. 

Koncertā muzicēja visu klašu audzēkņi – dzirdējām gan klavierspēli gan solo dziedāšanu, saksofonu un ģitāru. 1.klases audzēkņiem noteikti bija vislielākais uztraukums, jo pagājuši tikai daži mēneši, kopš mācību uzsākšanas un jau jāspēlē! 

Interesanti bija klausīties duetus,trio – audzēkņu un arī pedagogu spēli. Duetā muzicēja māsa ar brāli, klases biedri, skolotājs ar audzēkni,skolotājs ar skolotāju. Arī trio bija dažādi sastāvi – audzēkņu trio,pedagogu trio. 

Atraktīvais saksofona spēles skolotājs Aigars publiku iekustināja, aicinot visus iesaistīties “ritma grupā”. Bērnu acīs prieks staroja,vecāki laimīgi un skolotāji arī!

Paldies klašu audzinātājiem – Baibai Strautniecei, Ilgai Vaičūnei, Antrai Zelmenei, Mārai Zvirgzdai, Agnesei Belrusai, Lindai Stīrijai,  Žannai Matulēvičai, Aleksandram Šutkam un Irēnai Saltajai par sadarbību ar Mūzikas skolu!

Paldies skolas direktorei Daigai Sakai un mācību pārzinei Inesei Stūrei par atbalstu!

Paldies Mūzikas skolas pedagogiem – Jolantai Veršinskai, Aigaram Čudaram un Aigaram Voitišķim!

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu vēlot

Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

16/12/2022


 

Karaliskās pasakas Rundāles pilī – turpinājums

  1. gada 13. decembra vakars – otrdiena. Šovakar mūsu piedzīvojums “Karaliskās pasakas Rundāles pilī” turpinās. Ar nepacietību gaidām Karalisko pasaku un, protams, mūsu muzikālo sveicienu. 

Jā, pulkstenis rāda 19:00. Vai nu facebook vai www.pasakas.org. esam pieslēgušies un šovakar klausāmies Andras Gaigalas pasaku Raita Zapacka lasījumā  – “Pasaka par zaudēto un atgūto sirdi”  https://youtu.be/Qg1IMjMga9c

Pasaka ļoti jauka, pamācoša, sirsnīga. Marta Januško ar savu muzikālo spēli  ļoti labi papildina Karalisko pasaku gaisotni. Paldies Martai!

Un nu-gaidām nākošo otrdienu! Mums visiem tas būs pārsteigums, jo nezinām, kurš no jaunajiem mūziķiem uzstāsies.

Paldies visai Pasaku komandai un, protams, Raitim Zapackim!

 

Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

14/12/2022

 

Karaliskās pasakas Rundāles pilī

  1. gada 6. decembra vakars – gaidām visi ar nepacietību. 

Sākas mūsu piedzīvojums – Rundāles pils, pasakas, uzstāšanās Rundāles pils Baltajā zālē un tā – 4 nedēļas otrdienu vakaros klausāmies Karaliskās pasakas Rundāles pilī Raita Zapacka lasījumos. 

Īstenībā piedzīvojums sākās jau rudenī, kad Raitis Zapackis uzrunāja Mūzikas nodaļu, aicinot ņemt dalību projektā.  Marta Januško, Emīls Dundulis, Vladimirs Ļevčenko ( ped. I.Pilverte), Guntis Putāns  (ped. A. Čudars) un Nikija Aija Blūdža ( ped. A. Voitišķis) savu pedagogu vadībā sāka gatvoties pasākumam. 

Un tā – 28. novembra rītā satiekamies Rundāles pilī, kur notiek filmēšana! Jaunajiem mūziķiem ir iespēja tērpties “seno laiku” tērpos  – pavisam cita sajūta, cita spēlēšana…Filmēšanas noslēgumā katram dāvana no “RIMI”, īpaša kūka no Ilvas Liepnieces! 

  1. decembra vakarā klausāmies Daces Fišmeisteres pasaku “Brīnums” un, protams muzikālu sveicienu – muzicē Emīls Dundulis! Lepojamies un gaidām nākošo otrdienu!

https://www.youtube.com/watch?v=rx7A4Uzs9pg

  

Paldies visai Pasaku komandai un, protams, Raitim Zapackim!

 Mūzikas nodaļas vadītāja – Ineta Pilverte

07/12/2022