Šodien vārda dienas svin: Agija, Aldonis

Skolotāju diena

SKOLOTĀJU DIENA.  SKOLOTĀJU DIENA? SKOLOTĀJU DIENA!

Skolotājiem ir divi jaungadi- 1.septembris un 1.janvāris. Bet īsta svētku diena ir tikai viena- Skolotāju diena. Kā tā pagāja? Lasi tālāk!

Ceturtdien, 3.oktobrī, 1.mācību stunda netradicionāla, jo vidusskolēni un skolotāji mainījās lomām. Kamēr skolotāji, t.i., tagad „skolēni”, darbojās radošajās grupās, tikmēr skolēni, t.i., tagad „skolotāji”, nodrošināja mācību procesu klasēs. Lūk, kā viņi raksturo veikumu.

1.klase- skolotāja Kristīne

Labi, paklausīgi skolēni, čakli strādāja. Skolotājām patika vadīt šo stundu, jo tā bija pirmā reize- kādu mācīt.

2.klase-sports- skolotājs Linards

Iejusties sporta skolotāja lomā bija interesanti, īpaši, ja jāvada stunda enerģiskai, haotiskai un aktīvai klasei, kas arī mazliet pabendēja nervus. Protams, atcerējos sevi viņu vecumā, tas šķita aizraujoši.

3.klase- latviešu valoda, skolotājas Marija un Mirdza

Grūti savaldīt, bet kopumā darbs klasē ritēja veiksmīgi. Būt skolotājam ir grūti, taču ir liels gandarījums par paveikto.

4.a klase- angļu valoda, skolotāji Krista un Dāvis

Bija noguruši, taču aktīvi darbojās un atbildēja uz jautājumiem. Uzskatām, ka skolotāja darbs ir grūts un laikietilpīgs.

4.b klase- skolotājas Sendija un Olga

Klase uzmanīgi klausījās, skolēni bija neparasti mierīgi. Uzskatām, ka skolotāja darbs ir interesants un novēlam visiem skolotājiem tik mierīgus skolēnus.

5.klase-matemātika, skolotāja Annija

Klase strādāja ļoti aktīvi, 5-ajiem patīk matemātika, īpaši loģikas uzdevumi. Būt skolotājas lomā ir sarežģīti, jo klasē ir diezgan grūti noturēt kārtību.

6.klase— mūzika, skolotājas Kristiāna un Ilze

Bija interesanti mācīt mūziku, jo bērni bija atsaucīgi, un gan skolotājām, gan bērniem patika. Bija gandarījums par paveikto un iespēju pēc stundas uzstāties  skolotājiem.

7.klase- krievu valoda, skolotājs Artūrs

Iesēžoties skolotāja krēslā, jutu varu savās rokās. Skolēni teica, ka labprāt mācītos pie manis visu dienu. Vēl tagad mani sauc par krievu valodas skolotāju.

8.klase- sociālās zinības, skolotāja Linda

Rādīju filmu, stundas sākumā visi uzvedās labi, pirms zvana sāka trakot. Būt par skolotāju ir interesanti, vismaz tā sajūta, ka esi „ augstāka” par pārējiem, paaugstinās pašapziņa.

9.a klase- ķīmija, skolotāja Laura

Ja viņiem rāda filmu, viņi mierīgi un klusi sēž un skatās.

Divpadsmitās klases „ skolotāju” vadībā strādāja 3 darba grupas.

Skolotāji Mārtiņš un Jēkabs- „ Spriguļu sišana”

Šogad netiks pārbaudītas ne fizikas, ne gramatikas zināšanas, pat ne fiziskā izturība, skrienot ap stadionu. Šogad viņi, 8 skolotāji, divu labāko horeogrāfu vadībā mācīsies dejot „ Spriguļus”. Mērķi- 1) iemācīties dejot pamatsoļus,

2) izveidot skatuves uzvedumu,

3) iepazīstināt ar ārpusstundu aktivitātēm.

Rezultāts- jauno dejotāju veikums bija labāks, nekā iepriekš domāts.

Par šo stundu rezumējums- dalībniece Inta

Vienas nepilnas mācību stundas laikā apguvām 4(!) spriguļus no puišu dejas. Pašām prieks, jo īpaši tāpēc, ka deju skolotāja Aiga (viņa nebija šajā grupā) atzina, ka pati prot tikai 3 tūres.

Skolotājas Agita un Tatjana- „ Kolāža”

Bija interesanti vērot darba procesu. Iznākums bija labs, nedomājām, ka no dotajiem darba materiāliem iznāks tik laba kolāža. Īsts sveiciens atvasarai!

Par šo stundu rezumējums- dalībniece Inita

Varējām izpaust savu radošumu. Un tas ir bezgalīgs, trenēts ikdienas darbā.

Skolotājas Linda, Lāsma, Melānija- „ Brokastis skolotājiem”

Domājām, ka viss izgāzīsies, jo vajadzīgo ķilavu vietā bijām nopirkušās brētliņas tomātu mērcē. Bet skolotājā izdevās pagatavot maizītes, kas garšoja visiem, pat mums.

Par šo stundu rezumējums- dalībniece Žanna

Šajos gados esam tā iepazinušas viena otru, ka strādāt kopā- grupā-ir vienkāršāk par vienkāršu: uzreiz katra dara savu darbu, un viss sanāk. Cik labi, ka es gadījos tieši šajā komandā!

Katru gadu mēs gaidām šo dienu, jo tā vienmēr nes patīkamus pārsteigumus, nekad nekas neatkārtojas. Mums ir vislabākie skolēni!

Ne bez skaudības Rundāles novada priekšsēdētājs A.Okmanis teica, ka „ dažu profesiju pārstāvji iemanās svētkus svinēt četras  dienas”. Nāciet strādāt uz skolu, un jums arī būs šādi svētki!

Jo piektdien (skolēniem projekta darbs- tas ir labs patstāvīgā darba paņēmiens) mēs braucām „ iepazīt savu Latviju no jauna”.

Tukums- ne bez smukuma Salmu muzejā

Irbes lokators- acīm redzamais- neticamais

Kolka- Eiropas centrs un relaksācija (ak vai, cik ļoti vajadzīga!)

Luterāņu baznīca- pārsteidzošais H.Heinrihsones Jēzus

Rojas „ Otra puse”- sāts un dullības.

Sestdien un svētdien- svētki mājās: ķiploku stādīšana, ābolu novākšana, burtnīcu labošana…

Paldies, paldies visiem, kas sagādāja mums svētkus!

Savas un citu domas pierakstīja L. Feldmane