Šodien vārda dienas svin: Jadviga, Laura

Tikšanās ar Fridriha Vesmaņa tuviniekiem

Tikšanās ar Fridriha Vesmaņa tuviniekiem

2013. gada 16.oktobrī skolas zālē notika tikšanās ar ievērojamā rundālieša  Fridriha Vesmaņa tuviniekiem. Piedalījās 9.-12.klašu skolēni, novada vadība un iedzīvotāji.
Ģeogrāfijas zinātņu doktore Ieva Markauss stāstīja par Fr.Vesmaņa (1875.-1941.) dzīvi, kas ir kā stāsts par Latvijas vēsturi no Jaunās strāvas laika līdz Otrajam pasaules karam. Stāstījumu papildināja attēlu un priekšmetu demonstrējumi. Uzstājās arī Ansis Bazons, kas stāstīja par Vesmaņu dzimtas piederīgo Andrēju Krisonu – Latvijas basketbola „sapņu komandas” spēlētāju 1935.gadā, un Anna Rosmane, kas savā bērnībā ir satikusi Fr. Vesmani (onkuli Frici).
Ar Rundāli Vesmaņus saista dzimtas mājas „Kraukļi” Vecrundālē, kas šobrīd vairs nav viņu īpašums. Par Fridriha un viņa tuvinieku dzīvi var lasīt grāmatā „Ieklausieties pagātnes soļos”.