Šodien vārda dienas svin: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Projekts ar Polijas skolēniem turpinās

Projekts ar Polijas skolēniem turpinās

No 3. līdz 7.aprīlim Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā sadraudzības vizītē viesosies astoņi jaunieši un divi pedagogi no Polijas Vjonzovnas pašvaldības Svētā Jāņa Pāvila II ģimnāzijas.
Nedēļas laikā paredzētas dažādas praktiskās nodarbības, kurās tiks pētīta ūdens nozīme cilvēku dzīvē. Kopā ar Pilsrundāles vidusskolas jauniešiem tiks izzināta organismu daudzveidību upēs un ūdens īpašības, paredzētas arī dažādas radošās darbnīcas, kā arī atsevišķu vietu apskate.
Jaunieši tiks izmitināti Pilsrundāles vidusskolas skolēnu ģimenēs.
Draudzības saites starp Pilsrundāles vidusskolu un Jāņa Pāvela II ģimnāziju izveidojās 2013.gadā, realizējot Comenius programmas projektu. Sadraudzība starp abām skolām vainagojusies ar vairākiem kopīgi realizētiem projektiem. Pērn abu skolu jaunieši iestudēja multimediālu uzvedumu „Viena diena skolēna dzīvē”, ar mūzikas, dejas, aktierspēles, video, dziesmu starpniecību izspēlējot mirkļus no skolēnu ikdienas.
2016.gada 30.septembrī tika noslēgts sadarbības līgums starp Rundāles novada domi un Vjonzovnas pašvaldību. Tas paredz, ka sadraudzība starp abām pašvaldībām tiks stiprināta, iesaistot aktivitātēs pēc iespējas plašāku iedzīvotāju loku, tādējādi veicinot savstarpējo kontaktu attīstību starp pašvaldību vietējām organizācijām un institūcijām dažādās jomās.