Šodien vārda dienas svin: Alfs, Bernadeta, Mintauts

Projekta dalībnieki “ZINOO” centrā

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001   “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” īstenošanas ietvaros Pilsrundāles vidusskolas 1.-6.klašu skolēniem 16.aprīlī vienai grupai bija iespēja apmeklēt zinātkāres centru “Zinoo” Cēsīs. ZINOO piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar speciāli aprīkotiem velosipēdiem, redzēt un pārbaudīt, cik daudz spēka un enerģijas nepieciešams kaloriju dedzināšanā, darboties ar mikroskopu, redzēt un dzirdēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni un vēl. Bērniem bija iespēja vispirms apskatīt centru un tajā esošās ierīces gida pavadībā, bet pēc tam 2 stundu garumā pašiem tās izmēģināt, par ko skolēni bija sajūsmā. Tad centra darbinieki noorganizēja skolēniem nodarbību, kurā bija iespēja būvēt un vadīt robotus. Pavisam kopā ,darbojoties ZINOO  centrā, tika pavadītas 3 stundas.
Šādas nodarbības palīdz atklāt un rosina mazajā cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Mēs esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā. Nākamā skolēnu grupa uz ZINOO  Cēsīs dosies 26.aprīlī.
Direktores vietniece izgl.jomā, projekta koordinatore Daiga Saka