Šodien vārda dienas svin: Jadviga, Laura

Jauno žurnālistu skolas dalībnieki izzina “Aizliegtā paņēmiena aizkulises”

Jauno žurnālistu skolas dalībnieki izzina “Aizliegtā paņēmiena aizkulises”

Pilsrundāles vidusskolas interešu pulciņš “Jauno žurnālistu skola” mediju pratības konkursā  “Pilna doma” iekļuva desmit labāko komandu sarakstā. Kā vieni no uzvarētājiem 19.aprīlī jaunie žurnālisti devās uz “Latvijas Televīziju”, kur no diktores Lauras Vondas un operatora Ivana Milova uzzināja “Panorāmas” tapšanas aizkulises un iesaistījās interesantā diskusijā par sociālajiem tīkliem, to aktualitāti un nepieciešamību ar žurnālistu Gunti Bojāru un Sociālo mediju redaktoru Kārli Miksonu.
Skolēni atzīst, ka noteikti interesantākā lieta šajā braucienā bija iespēja apskatīt to, kas paliek aizkadrā raidījumu filmēšanā, to tehniskā puse. Jauniešiem bija arī iespēja izjust, kā ir atrasties kameru priekšā, lasīt tekstu no monitoriem un uzzināt, kā ir strādāt televīzijā. Sarunā ar Gunti Bojāru tika iegūtas zināšanas par sociālo tīklu lietošanu un cilvēku uzmanības piesaistīšanu.  Žurnālists arī pastāstīja, kādas situācijas ir piedzīvojis, filmējot un veidojot “Aizliegto paņēmienu”.
Iegūtās zināšanas, pieredzi un informāciju jaunie žurnālisti solās izmantot skolas avīzes veidošanā, lai uzlabotu tās kvalitāti un vairāk piesaistītu interesi savu skolas biedru vidū.
Kopumā šogad mediju pratības konkursam  “Pilna doma” tika saņemti teju 70 komandu pieteikumi no 45 Latvijas vidusskolām, liecina konkursa rīkotāju sniegtā informācija. Konkursā varēja startēt Latvijas vidusskolēni, kuri radījuši žurnālistikas darbus par kādu sabiedrībā aktuālu tēmu.
Labāko desmit vidū tika sumināta arī Pilsrundāles vidusskolas komanda   – Diāna Turka, Ēriks Volkovs, Alise Lapsa, Melisa Rence un Dita Liepiņa, pulciņa vadītāja – Kristīne Kociņa, ar video sižetu par telefonu novietošanu stundu laikā speciāli atvēlētās kastītēs.

Dita Liepiņa