Šodien vārda dienas svin: Fanija, Vēsma

Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mācību gada noslēguma koncerts Rundāles pils Baltajā zālē 2013.gada 15.maijā

Atkal noslēdzies viens gads Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem.

Šogad pēc eksāmenu rezultātu apkopošanas labākie katras nodaļas audzēkņi uzstājās Rundāles pils Baltajā zālē, ko laipni atvēlēja Rundāles pils- muzeja vadība.

Vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņu labākie darbi bija izstādīti aplūkošanai, kopīgās pārdomās par aizvadīto gadu dalījās pedagoģes Īra Rozentāle un Gunta Novika, kā arī audzēkņi.

Pedagoģes Ī.Rozentāles pārdomas: „Jau otro gadu paralēli mūsu skolas audzēkņu skanīgajam koncertam Baltajā zālē notiek arī Vizuāli plastiskās mākslas klases audzēkņu labāko darbu izstāde.

Ekspozīcijā iekļautie darbi bija daudzveidīgi, pateicoties jauno autoru atšķirīgajai attieksmei gan pret krāsu, gan faktūru.

Skatītājus priecēja Sanijas Kimeišas priecīgās abstrakcijas, īpaši izcēlās Maritas Kitijas Škapares un Lanas Zeltiņas figurālās kompozīcijas.

Izstādes kopnoskaņa bija koša un dzīvespriecīga.

Koncertā uzstājās arī Vokālās klases audzēkņi, kuru pedagoģe ir Sarmīte Zariņa.

Skolotāja savu vērtējumu izsaka tā:

„Šogad koncertā vokālās klases sniegums bija pavasarīgi romantisks.

Kā pirmā uzstājās A.Marčenkova ar „Dziesmiņu par dziesmiņu”.

Ailitas sniegums bija spēcīgs un pārliecinošs, cerams, ka meitene turpinās izkopt un pilnveidot savu spēcīgo balsi.

Ar maigāku, dzidrāku balss toni izcēlās Santa Marija Kivriņa, viegli nodziedot pat augstākās notis savā dziesmā ”Bērns un sapnītis”.

Skanīgā duetā sevi parādīja Dita Liepiņa un Krista Zīverte dziesmā „Atver acis”.

Vokālās klases priekšnesumi noslēdzās ar Lauras Jonases izdziedāto humoristisko „Šķīvja valsi”.

Klavierklases audzēkņi ir tikuši pie jauna pedagoga- Ričarda Fura.

Skolotājs ir prasīgs un mērķtiecīgs, pats ļoti labs klavierspēles profesionālis.

Audzekņi koncertā parādīja lielisku attīstības dinamiku, īpaši izcelt skolotājs vēlējās Adriānu Jonasi, kura „ir dzimusi mūzikai…”, ļoti talantīga, mērķtiecīga un apveltīta ar milzu darbaspējām. Adriāna koncertā atskaņoja četrus skaņdarbus.

Skolotājs pozitīvi vērtē visas audzēknes, kuras piedalījās koncertā- gan Anniju Krikščūni, gan Kristiānu Āriņu, gan Lauru Jonasi, novēlot vēl vairāk uzcītības un apņēmības.

No ģitārspēles nodaļas koncertā  piedalījās 6 skolēni: Reinis Sīmanis, Diāna Kevlliča, Dāniels Tanons, Valts Smilga, Samanta Strautniece, Melisa Rence.

Tika atskaņoti  5 solo skaņdarbi no M.Džuliani un J.Brāmsa repertuāriem, kā arī  izskanēja ”Bītlu” kompozīcija „Yesterday”, ansambļa izpildījumā kopā ar pedagogu Aleksandru Ozolu.

Ir liels prieks, ka audzēkņu centība, vecāku un pašvaldības atbalsts, pedagogu darbs rezumējas tik skaistā, profesionālā un emocionāli piepildītā koncertā!