Šodien vārda dienas svin: Alīna, Rūsiņš, Sandris

Svitenes skolēni sakopj baznīcu

Iesaistoties LABO DARBU nedēļā, izvēlējāmies doties uz mūsu Svitenes pagasta baznīcu un sakopt tās telpas. Saņēmām atļauju, saskaņojām laiku 15. oktobrī, kad Bērsteles baznīcas draudzes vecākais Jānis Ercens mūs varēs ielaist baznīcā. Skolēni baznīcā nebija bijuši. Ar pietāti vērām baznīcas milzīgās durvis. Slaucījām visur baznīcas grīdu, paklājus, altāri. Noslaucījām putekļus no soliem, sēdvietām, kanceles. Vienlaikus pastāstīju skolēniem par baznīcas celtniecības vēsturi, vēlāko atjaunošanu, par gadskaitļiem vēja rādītājos, par baznīcas gaili, tā restaurāciju, par baznīcas zvaniem. Noskaidrojām, kas tas ir – altāris, kancele, kroņlukturis. Paveicām svētīgu darbu un ar gandarījumu par labi padarītu darbu, devāmies mājās. Kā teica skolēni – jaunie gūtie iespaidi paliks ilgā atmiņā.