Šodien vārda dienas svin: Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

Skolotāju diena 4.b klasē

Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Tāpat kā Latvijā, arī Baltkrievijā, Ukrainā, Ungārijā un Kazahstānā šī diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā.
Latvijā oficiāli Skolotāju diena tiek svinēta oktobra pirmajā svētdienā, bet reāli tā visbiežāk tiek svinēta jau piektdienā pirms oficiālās skolotāju dienas, tātad – oktobra pirmajā piektdienā.
Neskatoties uz to, ka šī diena ir svētku diena visiem pedagogiem (skolotājiem, pasniedzējiem un citiem apmācītājiem), šīs dienas svinēšanas tradīcijas visspilgtāk ir novērojamas tieši pamatskolās un vidusskolās. Skolotāji šajā dienā atpūšas, proti, mācību stundas nevada – mācību stundas vada vecāko klašu skolēni, attiecīgi pamatskolā – 9. klases skolēni, bet vidusskolā – 12. klases skolēni. Ņemot vērā to, ka skolotāju funkcijas ir pārņēmuši skolēni, šajā dienā notiek vien pāris mācību stundas, kas nozīmē to, ka šo svētku dienu var izbaudīt ne vien skolotāji, bet arī skolēni. Pēc mācību stundām parasti notiek svētku koncerts vai svinīgs pasākums, kura laikā skolēni pateicas saviem skolotājiem par viņu ieguldīto darbu sabiedrības izglītošanā, pasniedzot tiem ziedus vai kādas citas pateicības dāvanas. Izglītības iestādēs šī diena skolotājiem nereti beidzas ar kādu atpūtas pasākumu kopā ar kolēģiem – citiem skolotājiem, kas tiek organizēts pēc pašu vēlmēm un ieskatiem.
Info no http://visisvetki.lv/skolotaju-diena/
Papildus oficiālajam Skolotāju dienas pasākumam Pilsrundāles vidusskolas 4.b klasei bija iespēja pašiem izmēģināt spēkus skolotāju amatā.