Šodien vārda dienas svin: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Reklāmas veidošanas konkurss skolēniem “Radošā Zemgale”

2019. gada septembra sākumā tika izsludināts jauns un interesants reklāmas veidošanas konkurss skolēniem “Radošā Zemgale”, kuru organizēja Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar reģiona pašvaldībām, izglītības iestādēm, uzņēmējiem un Junior Achievement – Young Enterpriese Latvija.
Konkursa mērķis bija attīstīt skolēnu radošumu, uzņēmējdarbības kompetences, interesi un padziļinātu priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un ekonomikas pamatprincipiem.
Darba uzdevumus sagatavoja un piedāvāja Zemgalē pazīstami uzņēmumi kā, piemēram, AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Dona”, SIA “Gārsenes pils”, “5 MASTI”, SIA “BestBerry”, SIA “Karameļu darbnīca”, sveču ražotāji no Rundāles novada – SIA “KRISTELL”, viens no konkursa organizatoriem “Junior Achievement Latvia”, kā arī nodibinājums „Jāņa Bisenieka fonds”.
Katrs uzņēmums izstrādāja konkursa uzdevumu, kas bija ļoti dažādi, tādā veidā paplašinot skolēnu iespēju radoši izpausties sev interesantās dimensijās. Piemēram, “Jāņa Bisenieka fonds” vēlējās, lai skolēni izstrādā logo, SIA “Kristell” sagaidīja korporatīvo dāvanu bukletu, AS “Dobeles dzirnavnieks” vēlējās uz jaunatni balstītu sociālo tīklu kampaņas video par savu produktu. Konkursa dalībnieki strādāja 3 dažādās vecuma grupās pa 2 vai 3 komandā, tā pierādot spēju sadarboties, pieņemt kopīgus lēmumus. Turklāt vienā komandā var tikt iekļauti skolēni no dažādām izglītības iestādēm un katra komanda konkursā drīkst piedalīties ar vairākiem darbiem.
Bērni varēja parādīt zināšanas, kas bija iegūtas ekonomikas stundās, kā arī vispārējo izpratni par uzņēmējdarbības tirgu. Reizēm skolās ekonomika ir ļoti sausa, tāpēc tā jāpadara mūsdienīgāka – praktiski jārāda, kāpēc kaut kas ir jāmācās. Ir bērni, kurus nesaista ekonomika, bet kuri ir sajūsmināti par dalību šādos konkursos. Ir liels prieks bērnos redzēt interesi, turklāt skolēniem tas ir ārpus stundu darbs ar lieliski izvēlētu laika rāmi.
Izstrādātus darbus konkursam iesniedza 65 skolēni no 11 skolām. Iesniegtos darbus vērtēja tā uzņēmuma pārstāvji, kuru dotais uzdevums ticis pildīts, vērtēta tika ideju novitāte, radošums un izdoma, darba realizācijas kvalitāte, izpildījuma atbilstība uzstādītajam mērķim un uzņēmumam.
Konkursa apbalvošana norisinājās Jelgavā, kafejnīcas “Silva” banketu zālē, kur konkursantus uzrunāja gan oficiālie pārstāvji un organizatori, gan ar īpašu sajūsmu jaunieši klausījās prezentāciju no kādreizējā skolēnu mācību uzņēmēja Reiņa Ņikuļceva, kurš šobrīd vada “lielo” biznesu ar starptautiskiem panākumiem SIA “RocketGrip”.
Konkursa rezultāti tiešām iedrošināja jauniem konkursiem. Ar milzīgu prieku jāuzteic Pilsrundāles vidusskolas skolēnu darbi, jo no 6 uzņēmumu balvām, kas tika pasniegtas, Pilsrundāles vidusskolas komandas ieguva 5! Turklāt Pilsrundāles vidusskolas jaunieši lieliski parādīja savas sadarbības prasmes, jo mums bija apvienotās komandas ar citām skolām – piemēram, bija komanda, kurā darbojās audzēknis Vitālijs Strazdiņš no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības kopā ar Pilsrundāles vidusskolas 12. klases audzēkņiem, kā arī pati jaunākā dalībnieku komanda no visiem dalībniekiem, kas vispār konkursā startēja, bija no Pilsrundāles vidusskolas, kurā darbojās Adrians Rīvāns no 6. a klases kopā ar Hugo K. Baltu no Bauskas Sākumskolas.
Kopumā no Pilsrundāles vidusskolas piedalījās 20 skolēni no 6.a, 11. un 12. klasēm, kuri ārpus mācību stundām aktīvi meklēja informāciju, pētīja uzņēmumus un izstrādāja tiešām kvalitatīvus darbus.
Šoreiz no Pilsrundāles vidusskolas uzvarēja komandas:
Daniels Tanona (12. kl), Kristīne Ārente (12. kl), Ēriks Volkovs (12.kl) un Vitālijs Strazdiņš Kandavas LT Saulaines TS) – iesūtot 4 darbus, no kuriem tika apbalvoti ar 1 vietu no  –  “Junior Achievement Latvia”, izstrādājot  Skolēnu mācību uzņēmumu popularizēšana video formātā, kā arī 1. vietu no SIA “Dona” – par izstrādātu viedo reklāmu maizei. Tātad šai komandai veselas 2 balvas!
Linda Ieva Šumina (11.kl), Diāna Sadauska (11. kl) un Ērika Bistrova (11.kl) – ieguva 1. vietu no SIA “Karameļu darbnīca”, par izstrādātu video reklāmu jaunajam produktam – vegāniem domātām karamelēm.
Tīna Rimševica (11.kl), Simona Valtere (11.kl) un Ieva Elizabete Saltā (11.kl) – ieguva 1. vietu no AS “Dobeles dzirnavnieks”, turklāt meiteņu video tika parādīts visiem klātesošajiem kā veiksmīgi izveidots reklāmas rullītis, izmantojot pareizos piesaistes un mārketinga veidus.
Alise Lapsa (12.kl) un Melisa Rence (12.kl) – ieguva 1. vietu no SIA “Kristell” par veiksmīgi izstrādāto korporatīvā dizaina bukletu Ziemassvētku produktiem.
Adrians Rīvāns (6.a kl) un Hugo K. Balta (Bauskas sākumskolas 6.b kl) ieguva balvu no Zemgales Plānošanas Reģiona.
Hugo K. Balta ieguva balvu no “Junior Achievement Latvia”, jo tika popularizējis skolēnu mācību uzņēmumu Pilsrundāles vidusskolas uzvarētāju komandas video – veiksmīgs sadarbības modelis, kurš rezultējas.
Pilnīgi noteikti var teikt, ka mums bija lieliski rezultāti, labi sagatavotas komandas un izcils visu skolēnu sniegums. Mūsu konkurenti bija spēcīgu skolu pārstāvji arī no specializētām mācību iestādēm, piemēram, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, kurā skolēni mācās komercijas un multimediju programmas padziļināti. Tāpēc par rezultātiem esam ļoti, ļoti priecīgi! Paldies visiem, visiem skolēniem, kuri piedalījās!