Šodien vārda dienas svin: Bārbala, Līksma

Piļu un muižu asociācijas konkurss jauniešiem

Lai veicinātu jauniešos padziļinātu interesi par Latvijas kultūras mantojuma objektiem, un attīstītu spēju paraudzīties uz tiem kā potenciālajiem apkārtnes ekonomikas, tūrisma vai kultūras centriem, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija un Latvijas Piļu un muižu asociācija jau otro gadu pēc kārtas rīkoja konkursu jauniešiem. Skolēnu uzdevums bija apmeklēt kādu Latvijas pili vai muižu un uzrakstīt tai biznesa plānu. Iesniegtos projektus vērtēja žūrija, kas sastāvēja no desmit pārstāvjiem. Konkurss tika izsludināts jau pavasarī un darbus varēja iesniegt līdz vasaras sākumam.
Pilsrundāles vidusskolu pārstāvēja 2 komandas – pamatskolas grupā Viktorija Ričika un Viktorija Apsīte kopā ar Mariku Turku izstrādāja Biznesa plānu par izglītojošu Kvestu – Spēli Svitenes pilij, un vidusskolas grupā Alise Lapsa, Melisa Rence un Annija Stabulniece izstrādāja sociālo projektu veca gada gājuma cilvēkiem Svitenes Pilī.
Oktobra nogalē norisinājās skolēnu konkursa “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” balvu pasniegšanas ceremonija, kas notika Berga Bazārs viesnīcā Rīgā. Pasākums bija ļoti jauks un abu meiteņu komandas ieguva Latvijas Bankas simpātiju balvas.
Vissirsnīgākais paldies Lilitai Lauskiniecei, kura uz šo konkursu pamudināja mūsu Pilsrundāles vidusskolas audzēkņus un arī atbalstīja ar savu klātbūtni apbalvošanas ceremonijā.