Šodien vārda dienas svin: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Meteņu svinēšana

Meteņos laiks apmet kūleni un metas uz pavasara pusi. Šis metiens notiek tieši pusceļā starp ziemas un pavasara saulgriežiem – starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. No ziemas atvadījāmies un pavasari saņēmām arī mēs – Pilsrundāles vidusskolas bērni, skolotāji, Svitenes folkloras kopa, kas mums palīdzēja to visu izdarīt. Arī cilvēku bērni tāpat kā visa cita dzīvā radībiņa gaida pavasari un jūt tā tuvumu. Tieši tāpēc Meteņu svinēšana ir svētki bērniem, kad pieaugušie savu laiku velta bērnu priekam .Kas notiek Meteņu dienā? Kādas ir šo svētku svinēšanas tradīcijas? Šos jautros, atvadu svētkus no ziemas Pilsrundālē svin jau daudzus gadus . Arī šogad priecīgu, tradīcijām atbilstošu izdarību netrūka. Gājām rotaļās, dziedājām dziesmas, ēdām pankūkas.