Šodien vārda dienas svin: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Meistardiena mežā

25.septembrīmācību vizīte Tērvetes dabas parkā – “Meistardiena mežā” projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.
Trīsdesmit septiņi 1.-6.klašu skolēni varēja darboties zaļajā klasē un gūt daudzpusīgas zināšanas par  meža apsaimniekošanu, tā dabas pētīšanu un saglabāšanu.
Nodarbības laikā skolēni pētīja mežu un tā dabu – koku sugas, sēklas, sēklu un koku audzēšanas procesu, meža dzīvniekus, noskaidroja meža draugus un nedraugus, apguva orientēšanās prasmes mežā. Mācījās noteikt koka vecumu, garumu, resnumu un koksnes kvalitāti. Iepazinās ar meža atjaunošanas iespējām. Padziļināja un ieguva jaunas zināšanas dabaszinību mācību priekšmetā. Mācījās teorētiskās zināšanas pielietot praktiski.
Apmeklējot Tērvetes “Tauriņu māju” ,bija iespēja redzēt un sastapt tauriņus no dažādiem tropu mežiem no visas pasaules, iespēja sajust tauriņu spārnu krāšņumu, uzzināt par tauriņu uzbūvi un dzīves ciklu, attīstību, raksturīgākajām iezīmēm un barošanās paradumiem. Tērvetes tauriņu mājas apmeklējuma laikā varēja iepazīties ar mitro tropu augu daudzveidību, izjust īstu tropu klimatu, jo gaisa temperatūra, atbilstoši dabiskajai tauriņu dzīves videi, tiek uzturēta ap 30 grādiem un augstāk, uzzināt to nosaukumus un aplūkot skaistus un interesantus ūdens iemītniekus – bruņurupučus. Skolēni arī pārliecinājās, ka bruņurupucis nemaz nav tik lēns, kā pieņemts uzskatīt.
Daiga Saka,
direktores vietniece izglītības jomā,