Šodien vārda dienas svin: Ginta, Gunda, Gunta

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

„Jauno zellīšu skola”

10.maijs no 9.00 līdz 12.30

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienībā.

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Mērķis: Praktiski darbojoties iepazīstināt sākumskolas skolēnus ar atslēdznieka, lauksaimnieka, pavāra un viesmīļa profesijām.
Dalībnieki: Visi 1.-4.klašu skolēni un klašu audzinātājas.

Katram bērnam ir savs sapnis, mērķis un vēlme dzīvē apgūt amatu, kas patīk, kas ir interesants un saistošs.
Lai izvēlētos profesiju, jāzina, kādas iespējas ir pieejamas, jāsaprot, kāds ir piedāvājums un ko katrā no tām dara. To var izdarīt gan lasot un meklējot informāciju internetā, gan apmeklējot uzņēmumus un iestādes, gan runājot ar interesējošās jomas speciālistiem.
Iespēja viesoties Saulaines profesionālajā vidusskolā un runāt ar topošajiem speciālistiem bija arī Pilsrundāles vidusskolas 1.-4. klašu skolniekiem.
10. maijā skolas bērni piedalījās karjeras izglītības pasākumā „Jauno zellīšu skola”. Pirmās pozitīvās emocijas sagādāja četri Rūķi, kuri skolniekus veda neaizmirstamā ceļojuma pa dažādu profesiju „Stacijām”.
Brīnišķīgu sajūtu pārņemti skolnieki apguva pirmās pavāra iemaņas, iejauco mīklu vafelēm, cepot tās un garšojot! Gardie pildījumi tecēja gar lūpām, noklājās uz baltajiem priekšautiem, bet daudz tika arī bērnu mutēs.
Piedzīvojumi turpinājās, jo kopā ar Rūķi ceļojām tālāk, lai uzzinātu, kā strādā un kas jāapgūst viesnīcu servisa profesijā. Patīkami bija vērot, cik aizrautīgi skolnieki darbojās praktiski, lokot salvetes un veidojot ēdamas rozītes. Cik sarežģīti ir zināt ko ar kuru dakšu ēd un kura glāze ir domāta ūdens dzeršanai.
Zēnu emociju buķete uzplauku ceļojuma turpinājumā, kad Rūķis viņus aizveda pie lauksaimniecības tehnikas un piedāvāja iespēju puišiem pašiem izjaukt un salikt motorus. Sarunas par tehniku, jautājumi un atbildes nenorima ne mirkli. Prieks un sajūsma bija vērojama bērnu acīs.
Tas bija prieks par iespēju iekāpt lielajā traktorā, pielaikot metinātāja ķiveri, atpazīt dažādu augu sēklas, rakstīt tehniskaja rakstā. Tas bija prieks par iespēju tikties ar skolas jauniešiem, kuri aizrautīgi un dedzīgi stāstīja par savu profesiju, par tās nepieciešamību un iespējām.
Paldies par iespēju viesoties Saulaines vidusskolā! Paldies par saturīgi piesātināto un labi organizēto pasākumu!

3.b kl. audzinātāja:  Ilga Vaičūne