Šodien vārda dienas svin: Bārbala, Līksma

Draudzības festivāls 2016

Šogad, 27., 28., 29. aprīlī Pilsrundāles vidusskolā norisinājās 49. ikgadējais sadraudzības festivāls. Jaunieši, skolēni un skolotāji no Lietuvas un Igaunijas devās pie mums uz 3 dienām. Šajās dienās mēs daudz vairāk uzzinājām par mūsu kaimiņvalstīm, to tradīcijām, cilvēkiem, kuri tur mīt, kā arī viņi uzzināja daudz ko vairāk par Latviju un latviešiem.
Pirmā festivāla diena sākās ar draudzīgu sagaidīšanu, tālāk sekoja brīdis atelpai un, kad mūsu viesi bija izkravājušies un atpūtušies, bija laiks izrādīt mūsu skolu. Mēs sadalījāmies divās grupās un novadījām nelielu ekskursiju pa mūsu skolas kabinetiem, aktu zāli, sporta zāli un stadionu. Par katru apmeklēto vietu nedaudz pastāstījām. Pēc ekskursijas atkal sekoja brīdis atelpai jeb brīvais laiks, kuru lietuviešu un latviešu puiši pavadīja draudzīgi spēlējot basketbolu mūsu skolas laukumā.
Plkst. 14.00 sākās festivāla atklāšanas koncerts. Tur direktore vēlreiz sveica mūsu viesus un novēlēja mums priecīgas un draudzīgas turpmākās trīs dienas. Savas prasmes demonstrēja arī mūsu deju kolektīvs Madaras. Arī mūsu viesiem bija sagatavots priekšnesums priekš mums. Pārstāvji no Lietuvas dejoja un dziedāja jauku dziesmu lietuviešu valodā, bet pārstāvji no Igaunijas dziedāja un spēlēja mūzikas instrumentus. Festivāls tika oficiāli atklāts.
Pēc koncerta mēs devāmies uz Rundāles pili. Tur mēs atkal sadalījāmies divās grupās un gida vadībā devāmies ekskursijā pa pili. Ekskursija bija gara un interesanta. Mūsu viesi uzzināja ļoti daudz jauna par Rundāles novada lielāko lepnumu, kuru redzēt mums ir iespēja katru dienu – Rundāles pili.
Plkst. 19.00 sākās muzikāli radošs pasākums, kurā katras valsts pārstāvji nedaudz pastāstīja par savu valsti. Lietuvas un Igaunijas delegācija katra bija izveidojusi prezentāciju par savu valsti, bet mēs bijām sagatavojuši video. Katrai delegācija bija arī jāsagatavo sava nacionālā spēle, rotaļa. Viesu sagatavotās rotaļas bija ļoti līdzīgas mūsu pašu rotaļai Kas dārzā. Mūsu nacionālā rotaļa bija Cisu maiss, kuras norisi bija viegli saprast visiem un, kura arī visvairāk patika gan mums, gan mūsu viesiem. Mēs bijām sagatavojuši arī citas spēles, piemēram, Jengu, Just dance un kārtis, kuras kopā ar mūsu viesiem spēlējām. Pirmās dienas noslēgumā, pēc viesu vēlēšanās tika sarīkota diskotēka.
Festivāla otrā diena iesākās ar braucienu uz Latvijas galvaspilsētu – Rīgu. Rīgā mēs novadījām ekskursiju pa Vecrīgu. Tika apmeklētas visas ievērības cienīgas vietas, piemēram, Melngalvju nams, Sv. Pētera baznīca, Brīvības piemineklis, Rīgas pils, Laimas pulkstenis, Bastejkalns u.c. Pastaiga, ekskursija bija jauka, draudzīgā un nepiespiestā atmosfērā. Nebija arī pārāk nogurdinoši. Protams, iegriezāmies arī Lido, lai atpūstos un garšīgi paēstu.
Uzreiz pēc brauciena un Rīgu devāmies uz Svitenes muižu, kur norisinājās 4 darbnīcas. Deligāciju dalībnieki varēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Varēja veidot  video, veidot ziedu gleznu, cept pankūkas un veidot fotoizstādi.
Trešā un pēdējā sadraudzības festivāla diena sākās daudz aktīvāk nekā iepriekšējās – ar orientēšanās sacensībām pa Pilsrundāli. Velkot lozes tika izveidotas sešas komandas. Katrai komandai tika iedota karte, kurā bija atzīmētas vietas un secība kādā jāskrien uz šīm vietām. Katrā vietā bija 1 jaunsargu izveidots uzdevums, piemēram, šaušana pa mērķi, kurmīši, mīnas, slēpe u.c. Katrs uzdevums bija jāpaveic pēc iespējas labāk. Lai varētu labi izpildīt uzdevumus komandai bija labi jāsadarbojas un jāsaprotas.
Pēc sacensībām bija stunda laika atpūtai un 12.00 sākās festivāla noslēguma koncerts, kurā mēs apkopojām visu, ko bijām darījuši šīs 3 dienas. Tika parādīti arī video, kurus otrajā festivāla dienā bija izveidojuši jaunieši no video darbnīcas, kā arī katra delegācija izlozēja 1 ziedu gleznu, kuru jaunieši bija izveidojuši radošajā darbnīcā, sev kā piemiņu. Šīs trīs draudzības festivāla dienas beidzās ar pateicību par sapratni, pacietību un draudzību, ar karoga nodošanu Lietuvas delegācijai un ar mīļu atvadīšanos un vēlējumiem atkal satikties 50. sadraudzības festivālā Lietuvā.