Šodien vārda dienas svin: Georgs, Jurģis, Juris

5. Zemgales stāstnieku festivāls “Gāž podus Rundālē” 2016

Zemgalē, Rundāles novadā, vienā no mazākajiem novadiem Latvijā, katru gadu notiek Zemgales stāstnieku festivāls. Tā mērķis ir veicināt izpratni par vietējām tradīcijām un aktualizēt stāstniecību, kā nozīmīgu nemateriālā kultūras mantojuma daļu, izcelt stāstu glabātājus, stiprināt starppaaudžu saites un vietējās kopienas saliedētību, kā arī sekmēt stāstniecības tradīcijas saglabāšanu un tālāk nodošanu nākamajām paaudzēm, īpaši Zemgales teritorijā.
Festivāls katru gadu tiek organizēts kādā no Rundāles novada apdzīvotajām vietām, iepazīstot cilvēkus un stāstniekiem piedaloties lielāka vai mazāka mēroga vietējā pasākumā, piemēram, Miķeļdienas gadatirgū Svitenē, Zirga slavināšanas pasākumā vai Ražas svētkos.
Šogad festivāls notika norisinājās no 23. – 24. septembrim Rundāles novada Pilsrundālē un Viesturos.
Read more: http://www.stastubibliotekas.com/festivals-gaz-podus-rundale-2016/
Arī Pilsrundāles vidusskolas skolotāji un skolēni šogad piedalījās šajā pasākumā.