Šodien vārda dienas svin: Egils, Egīls, Nauris

Pilsrundāles vidusskola saņem Draudzīgā aicinājuma balvu

Pilsrundāles vidusskola saņem Draudzīgā aicinājuma balvu

Jau daudzus gadus Draudzīgā aicinājuma fonds veido skolu reitingus un apbalvo labākos. Fonda mērķis – izveidot objektīvu skolu, kurās realizē vidējo izglītību, vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē katru mācību priekšmetu un skolas kopvērtējumā.
Vērtē sekojošus mācību priekšmetus:

  • latviešu valoda;
  • matemātika;
  • angļu valoda;
  • dabas zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija);
  • vēsture.

Skolas vērtē četrās nominācijās, atbilstoši to objektīvajām iespējām:

  • ģimnāzijas (tajā skaitā arī valsts ģimnāzijas);
  • pilsētu vidusskolas;
  • lauku vidusskolas;
  • specializētās skolas (tehnikumi, arodvidusskolas, mūzikas skolas, u.c).

Mūsu skola jau daudzus gadus ar labiem rezultātiem ir piedalījusies šajā konkursā. Pēdējo sešu gadu laikā vienmēr esam bijuši lauku vidusskolu labākajā desmitniekā – 2009. un 2010.gadā lauku skolu grupā bijām kopvērtējumā 1.vietā, 2013.gadā 3.vietā. Tas ir ļoti labs rezultāts, jo skolēni12. klasē katru gadu ir citi, viņu spējas ir dažādas, tikai skolotāji paliek tie paši, kuri spēj nodrošināt šādus skolēnu sasniegumus eksāmenos.
14.novembrī notika apbalvošanas pasākums Cēsīs. Šoreiz lauku skolu kopvērtējumā palikām 8.vietā, taču izcili sasniegumi ir matemātikā – 2.vieta Latvijā lauku skolu grupā. Tas ir īpaši skolotājas Annas Vasiļevskas, talantīgas skolotājas, darba novērtējums. Protams, ka kopvērtējuma rezultātu šogad veidojuši arī skolotāji A.Simonova, L.Feldmane, R.Vasiļevskis. Paldies viņiem visiem par darbu, kā arī  paldies bijušajiem divpadsmitajiem, kuri skolotāju sniegtās zināšanas prata izmantot eksāmenos.

A.Liškauska