Šodien vārda dienas svin: Georgs, Jurģis, Juris

Mūsu mazais pārgājiens

Mūsu mazais pārgājiens

   Mūsu skolas 9.a klases skolnieces Z.Iesalniece, R.Gedmina, B.Baļuka, D.Degole un 11.kl.skolniece A.M.Knoka bioloģijas skolotājas V.Rozēnas un latviešu valodas skolotājas L.Feldmanes rosinātas  piedalās Zemkopības ministrijas izsludinātajā konkursā „ Mūsu mazais pārgājiens”. Tā mērķis-
1) ielūkoties I.Ziedoņa un R.Ziedoņa grāmatās „ Mežu zeme Latvija” un „Leišmalīte”, veikt citu literatūras un informācijas avotu izpēti par meža un koku izstrādājumu vai produkcijas daudzveidību;
2) doties izpētes pārgājienā vai ekskursijā;
3) sagatavot izpētes darbu- pārgājiena apraksts brīvā literārā formā, papildinot aprakstu ar vizuālo informāciju.

REPORTĀŽA

   9.septembra pusdienlaiks. Brīnišķīgā atvasara padara jaukāku skolas sākumu, bet vēl vairāk priecē fakts, ka drīkstam doties savā „mazajā pārgājienā” , precīzāk, braucienā. Mūsu mērķis- apzināt tuvākās apkārtnes un Mežotnes pilskalna dižkokus. Zinošākais cilvēks šajos jautājumos ir Anna Marija, jo 1)Mežotnes pilskalnu pazīst kā savu kabatu un 2) pagājušajā gadā rakstījusi referātu par šo tēmu. Darba tehnisko pusi pārzina bioloģijas  un vides pulciņa skolotāja V.Rozēna. Ekipējums- mērlente, palienēta no sporta skolotāja, toties rāda gan cm, gan collas, mobilie telefoni, tiesa- bez GPS funkcijas, toties ar skaļu mūziku.
Kas jādara, to pirmā saprata Dace- jāaiztaisa acis un jābrien cauri nātrēm, cauri brikšņiem knaši, knaši, lai negrimstam dibenā. Kā liecina fotogrāfijas no notikuma vietas, jau drīz visas meitenes stāvēja nātrēs līdz ausīm un mērīja mūs novada izcilākos, lielākos, varenākos, dižākos kokus. Oho! Piecarpus metri!
Šeit reportāža pārtrūkst, laiks pārdomām…
Mūsu pusē ir TĀDAS dabas bagātības, piem., novada himnā pieminētie Rundāles ozoli, ka katram rundālietim vajadzētu ar to lepoties kā parīzietim ar Eifeļa torni.

Reportāžu vadīja un visu fotografēja L.Feldmane