Šodien vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds

Mana tautas dziesma

Mana tautas dziesma

Tautasdziesmu zināšanu un dziedāšanas duelis „Mana tautasdziesma” š.g.18.maijā.

Valsts valodas diena mūsu skolā izskanēja maģiskajos tautasdziesmu ritmos un valodas krāšņumā. Latviešu valoda- mūsu Latvijas valsts valoda- ir ne tikai viena no senākajām pasaules valodām, tā ir vijīga, lokana, bagāta, „ vīterot vīteroja valodvēra vidiņā”.
Tautasdziesma tāpēc arī ir dziesma, ka tā dziedama. To apliecināja 2.-4.klašu skolēni, kas prot dziedāt daudzas tautasdziesmas ( pietam visus dziesmas pantus), izprot tekstā iešifrēto vēstījumu, saprot vecvārdus un apvidvārdus, radoši tiek galā ar dažādiem netradicionāliem uzdevumiem. 2 mācību stundu garumā bērni dziedāja un dejoja, minēja mīklas un atšifrēja tautasdziesmas.
Par to, ka skolēni ir tik lieli dziedātāji, paldies mūzikas skolotājai I.Saltajai. Tas, ka bērni ir tik pretimnākoši, ir klašu audzinātāju I.Vaičūnes, I.Pičuginas, L.Bajāres, B.Strautnieces, A.Zelmenes nopelns.
(Skat.arī  http://rmm.lv/vvd/)