Šodien vārda dienas svin: Jadviga, Laura

Dzimtās valodas diena

Dzimtās valodas diena

21.februāris – Starptautiskā dzimtās valodas diena

Vēsturiski šīs Dienas izveidošanas mērķis ir bijis veicināt valodu un kultūru daudzveidību un daudzvalodību.
Nedēļā no 19. februāra līdz 23. februārim Pilsrundāles vidusskolā Dzimtās valodas nedēļas ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties vairākās aktivitātēs, ko organizēja valodu mācību priekšmetu jomas skolotāji: 8. un 10. klase veidoja urbāno vārdnīcu, 11. klase veidoja lietu nosaukumus, sasveicināšanās frāzes dažādās valodās, kuras piestiprināja uz mācību kabinetu u.c. telpu durvīm kā atgādnes. Valoda dzīvo, ja tajā runā!

21. februārī skolēni varēja noskatīties savus veidotos video ar pašu izvēlēto dziesmu dzimtajā valodā.
Nedēļas noslēgumā, 22. februārī, notika publiskās runas konkurss angļu valodā 9.- 12. klašu skolēniem. Publiskā uzstāšanās ir viena no vērtīgākajām prasmēm, kura ir jāapgūst jebkuram jaunietim mūsdienās.

    Liels paldies skolotājiem par skolēnu iesaistīšanu un dalībniekiem!