Šodien vārda dienas svin: Lolita, Vitolds

Putnu dienas Pilsrundālē

Putnu dienas Pilsrundālē

Dziedi, dziedi, meža māte,
Tu zināji skaistas dziesmas!
Tev pateica sīki putni,
Pa zariem lēkādami.

Šodien mūsu skolā notika Bauskas novada skolu dabaszinību konkurss “Putnu dienas Pilsrundālē”, ko organizēja Pilsrundāles vidusskolas dabaszinību un tehnoloģiju jomas skolotāji. Pasākumā piedalījās 7.-8. klašu skolēnu komandas no sešām Bauskas novada skolām: Bauskas Valsts ģimnāzijas, Īslīces pamatskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Misas pamatskola, un Uzvaras pamatskolas.

Bauskas valsts ģimnāzijas skolēnu komanda

Pasākumu atklāja Pilsrundāles vidusskolas direktores uzruna un vieslektors Ingmārs Līdaka, kurš arī bija galvenais komandu iepriekš izgatavoto putnu būrīšu vērtēšanā. Vērtējums bija ļoti stingrs, jo būrīšiem taču būs jānodrošina droša un ērta dzīvesvieta Pilsrundāles putniem.

Pēc pasākuma atklāšanas, skolēni demonstrēja savas zināšanas par putniem fizikas, ģeogrāfijas, dizaina un tehnoloģiju, bioloģijas un arī matemātikas jomās. Klausījās putnu balsis un mēģināja atcerēties kuru Latvijas pilsētu ģerboņos redzami putni, atpazina putnus kā iedvesmas avotus dažādos dizainos gan modē, gan arhitektūrā.

Kamēr konkursa dalībnieki pierādīja savu atmiņu un attapību par putniem, Pilsrundāles vidusskolas 7. un 8. klases uzzināja daudz ko jaunu un interesantu Ingmāra Līdaka lekcijā par un ap dzīvniekiem un putniem. Kā vēlāk paši atzina “Šī bija interesantākā lekcija, kas piedzīvota!”

Kad zināšanas un attapība bija parādītas, konkursa dalībnieki devās laukā, lai skolas teritorijā uzstādītu komandu izgatavotos putnu piestiprinātu pie Pilsrundāles vidusskolas teritorijā esošajiem kokiem. Cerams pavisam drīz tur ieradīsies pirmie iemītnieki.

Konkursa “Putnu dienas Pilsrundālē” noslēgumā visām komandām tika pasniegti diplomi un balviņas:

Pilsrundāles, Misas un Skaistkalnes komandām par piedalīšanos.

3. vietu izcīnīja Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda

2. vieta Skaistkalnes vidusskolai

Savukārt uzvaru šoreiz godam nopelnīja Uzvaras pamatskolas komanda!

Liels paldies skolotājai Vitai Rozēnai, Aigaram Voitišķim, Elitai Rūtiņai, Žannai Matulēvičai , Dagnijai Černajai un Lindai Stīrijai par konkursa organizēšanu.

Paldies palīgiem no 11.klases.

Paldies komandām un viņu skolotājiem par piedalīšanos.