Šodien vārda dienas svin: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Dzimtās valodas diena – pagrabā!?

Dzimtās valodas diena – pagrabā!?

Jā, gan!
Šīgada tēma „Valoda- kultūras mantojuma saglabātāja”  skan  akadēmiski un neinteresanti. Saturs- nostāsti, teikas un spoku stāsti par Rundāles pili- ir pievilcīgs. Un, ja vēl ņem vērā, ka 22.februārī (pilnmēness) pils spoki uz pāris stundām atstāj savas mītnes, lai patvertos drošākās vietās, bija pamats cerēt, ka tie varētu būt mūsu skolas pagrabā. Jāiet skatīties!
Spoki ālējās ne pa jokam, dažam sametās pa īstam bail- klaudzoņa… soļi… balsis… skrapstoņa… durvju aizciršanās… bāls tēls… kliedzieni… Un bērnu spiedzieni visam pa vidu. Tik skaļi spiedzieni, ka daudzas leģendas nemaz neizskanēja, stāsti palika neizstāstīti. Bet to ir tik daudz!
10.klases skolēni piedalījās starpnovadu konkursā –pētījumā par folkloru un latvisko dzīvesziņu,  savāca un apkopoja 125(!) folkloras vienības par Rundāles pili. Dažus materiālus atrada teiku grāmatā, vairākus- agrāk pierakstītajos papīros latviešu valodas kabinetā, daudzus stāstus pavēstīja aptaujātie pagasta iedzīvotāji, bet lielāko daļu (vairāk par 100) uzzinājām Latvijas Nacionālās bibliotēkas Folkloras krātuvē. Materiāls ir nodots, audiogrāmata- izveidota. Gribējām kaut daļu no tā pastāstīt saviem skolasbiedriem, lai arī viņi apzinās, cik interesants ir mūsu novads. Vislielākais paldies Mārtiņam Čerļenokam, Adriānai Fišerei, Patrīcijai Šastakovičai, Ditai Liepiņai, Airitai Švāģerei par veikto darbu un pārējiem 10.klases skolēniem –par atbalstu pasākumā.

Skolotāja L.Feldmane