Šodien vārda dienas svin: Mirta, Ziedīte

DIVAS LAURAS –

tā varētu nosaukt literatūras stundu par fantāzijas romāniem, kas notika š.g. 9.decembrī.
Šīs pasākums – tikšanās ar latviešu fantāzijas darbu autorēm Lauru Dreiži un Lauru Vilku- notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu Pilsrundāles bibliotēkas projektam    „ Rakstnieki Rundālē 2”. Par šādu iespēju jāpateicas bibliotēkas vadītājas A. Ramanes uzņēmībai un iniciatīvai.
Kas piedalījās? 7.-9.klašu skolēni: lasītāji, mazlasītāji un nelasītāji. (Piezīme- skolēni laikus tika rosināti lasīt ne tikai latviešu autoru, bet jebkuru  fantāzijas romānu, stundā stāstīt par to, ieinteresēt citus.)
Kā viss notika? Autores iepazīstināja ar sevi, ar savu ceļu uz fantāzijas pasauli.
Skolēni prezentēja savu redzējumu par fantastiskajiem tēliem literatūrā, priecē tas, ka bija lasīti arī viešņu darbi ( Alise no 7.a klases par pūķiem literatūrā un folklorā, Kristīne no 9.klases- par vampīriem pasaules bestselleros un Dreižes grāmatā)
Ko ieguvām? Atziņas, ka fantāzijas romāni dod autoram brīvību, ka rakstīt sākt nav par agru (un nav par vēlu), ka lasīt ir stilīgi.

Latviešu valodas skolotāja LĪGA FELDMANE

P.S. Afišu pasākumam gatavoja 11.klases skolniece Samanta, Apliecinājuma rakstus par piedalīšanos Adriāna, tas viss latv.val.tēmā -publiskie lietišķie raksti.