Šodien vārda dienas svin: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Barikāžu atceres diena

Barikāžu atceres diena

Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. Gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991. gada 13. Līdz 27. janvārim. Plašākā nozīmē šis apzīmējums var tikt attiecināts uz laika periodu līdz 1991. gada 21. augustam, kad notika pēdējais OMON specvienību uzbrukums Jēkaba ielas barikādēm.
Barikāžu aizstāvju nevardarbīgā pretošanās ne tikai deva pretsparu OMON specvienībām, bet arī ar plaša starptautiskā atbalsta palīdzību novērsa PSRS vadības lēmumu izsludināt ārkārtas stāvokli Latvijā un no Krievijas ievest PSRS regulāro karaspēku. Kopš 1996. gada janvāra vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu aizstāvju ir apbalvoti ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmēm.
Lai godinātu barikāžu dalībniekus un atcerētos janvāra notikumus, Pilsrundāles vidusskolā no 16. janvāra līdz 20. janvārim audzināšanas stundās tiks demonstrēta Z.Vidiņa dokumentālā filma Tēvu barikādes“.