Šodien vārda dienas svin: Jāzeps

8.-9. klašu skolēni apmeklē “SkillsLatvia-2019”

8.maijā 8.-9. klašu skolēniem tika dota iespēja apmeklēt gada vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, “SkillsLatvia 2019” Ķīpsalā.
Pasākumā, vērojot profesionālo skolu, koledžu un tehnikumu audzēkņus darbībā, jaunieši guva lielāku priekšstatu par dažādām profesijām un profesionāļu darbu.
Jaunie ķīmiķi piesaistīja ar interesantām spēlēm, kur vajadzēja atpazīt zināmas vielas un to ķīmiskās formulas. Visus priecēja jaunie viesmīļi ar saviem galda klājumiem. Interesanti bija vērot ārsta palīgu darbu ātrās palīdzības mašīnā. Jaunu pieredzi gūt mēģinot izveidot “savu flīžu rakstu”. Stendā pie topošajiem frizieriem un vizāžistiem bija izveidojusies rinda. Daudzi gribēja būt par modeļiem.
Pie topošajiem policistiem varēja noņemt pirkstu nospiedumus un iepazīties ar kinologa darbu. Daudzus jauniešus piesaistīja militārās jomas stendi, robežapsardzes koledža, Nacionālie bruņotie spēki, Ugunsdzēsības un glābšanas dienests.
Jaunie kulināri cienāja ar veselīgajiem sēkliņu čipsiem, smilšu cepumiem un vēl daudz un dažādas iespējas uzzināt un galvenais izmēģināt un saprast.
Šis pasākums deva jauniešiem vēl vienu iespēju tuvāk iepazīties un iejusties dažādās profesijās, kas jau pavisam tuvā nākotnē palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.
Mājās visi devās ar pozitīvām domām par gūtajiem iespaidiem.
Sk. Z.Iesalniece un I.Poča.