Šodien vārda dienas svin: Lolita, Vitolds

Skolēni veido gada kalendāru

Skolēni veido gada kalendāru

Pagājušajā semestrī vizuālās mākslas stundās 8.klases skolēni gatavoja grafikas darbus skečborda tehnikā, kur uz tumša tušas fona redzams krāsains zīmējums. Skolēni attēloja dažādas latviešu tradīcijas cauri gadalaikiem. Tāda bija Bauskas un Rundāles novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības iecere šī gada kalendāram. Tika rīkots konkurss, kur piedalījās 5.-10.klašu skolēni. Katrai klašu grupai bija paredzēts savs gadalaiks. Konkursam tika iesniegti seši 8.klases skolēnu darbi, kuros dažādās kompozīcijās attēloti cilvēki etnogrāfiskos tērpos, rakstu elementi, kas cieši savijas ar dabas norisēm pavasarī. Visi konkursa darbi redzami izstāžu zālē 2.vidusskolas telpās. Darbu autori piedalījās izstādes atklāšanā. Kalendārs tika dāvināts tā ilustrāciju autoriem un viņu skolotājiem. Savu eksemplāru saņēma Santa Marija Kivriņa, kuras zīmējums tika nominēts un kalendārā redzams marta mēnesī – tajā attēlota sieviete, kas nes pūpolus un bērzu sulu tecināšana. Jurago Edvīns saņēma pateicību par oriģinālo kompozīciju – meitenes pavasara dziesmu. Arī pārējie autori pelnījuši atzinību – Lekavičs Jānis ar seno karotāju figūrām pie ugunskura Mežotnes pilskalnā, Turka Diāna ar lepno tautumeitu, kas nāk caur puķu vārtiem, Veronikas Ivanovas puķu lasītājas, Trasūnes Andas Letīcijas pūpolu un etnogrāfisko rakstu kompozīcija. Krāsām bagāti un krāšņi dažādu skolu audzēkņu darbi vēl ir apskatāmi 2.vidusskolas baltajā zālē- Mākslas skolas pirmajā stāvā.
Vizuālās mākslas skolotāja Aija Ušerovska.