Šodien vārda dienas svin: Ādolfs, Ilgonis

Skolas 105. jubilejas koncerti

Lai atzīmētu skolas 105. gadu jubileju, mūsu skolēniem bija iespēja baudīt divus koncertus.

Tā kā septembris Latvijā ir zināms arī kā dzejas mēnesis, skolā viesojās projekta “Skolas soma” koncertlekcija “Dzeja un Mūzika”, kuru vadīja un dziesmas dziedāja Emīls Kivlenieks un Armands Rutkovskis.

Tas bija brīnišķīgs veids, kā atkārtot un uzzināt par latviešu dižākajiem un iemīļotākajiem dzejniekiem un to, kā viņu darbus varam satikt arī mūzikā. Skolēni uzzināja par Aleksandru Čaku, Raini, Imantu Ziedoni, Aspaziju, Vizmu Belševicu, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti un citiem. Skolēni klausījās un līdzi dziedāja komponistu Jāņa Lūsēna, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula un citu Latvijas komponistu radītajās dziesmās, kurās izmantoti minēto dzejnieku darbi.

Pasākuma gaidā vadītājs Emīls aicināja pieteikties skolēnus, kāda uzdevuma veikšanai – izrādījās, censoņiem bija jāsaliek dzejolis no dotajām dzejas rindām. Šāds nu sanāca!

Paldies Emīlam un Artūram par stāstījumu, jautājumiem un dziesmām!

Pēc šī konceta sekoja mūsu pašu skolēnu priekšnesumi mūsus skolas jubilejas atzīmēšanai – gan mūsu jauniešu deju kolektīva “Madaras jauniešu” enerģiskīe danči, gan 5.a klases sirsnīgā dziesma, gan kopīgi mirdzot noslēguma dziesmas pavadījā, guvām svinīgu un mīļu sajūtu par piederību mūsu skolai.

Paldies visiem, kad radīja šos skaistos svētkus mūsu skolas 105. gadu jubilejā!