Šodien vārda dienas svin: Egils, Egīls, Nauris

Mobilais zināšanu ekspresis

Mobilais zināšanu ekspresis

Gatavojoties Eiropas dienai 9. maijā, jau ceturto gadu, piedāvājot izzinošas nodarbības sākumskolas skolēniem, uz Latvijas skolām dodas Mobilais zināšanu ekspresis. Šogad tā vadmotīvs – „Zinu, protu, daru – Latvijā, Eiropā un pasaulē!” No 19. marta līdz 9. maijam interaktīvas nodarbības notiks 17 dažādās skolās. Nodarbību radošā daļa izstrādāta, piedaloties iluzionistam Robijam Trankalim.
28. martā pietura Pilsrundāles vidusskolā! Nodarbības sākumskolas skolēniem notiks no plkst. 9:25. Aicinām pievienoties!
Radošās nodarbībās sākumskolas klasēs bērni nonāks pie atbildēm uz jautājumiem: kāpēc ir jāinteresējas, jāzina un jāsaprot apkārt notiekošais?; par ko domā un runā ģimenē, klasē, skolā, pilsētā, Latvijā un Eiropā?; kādus jautājumus kopā atrisināt ir vieglāk nekā vienam pašam?; kā politiski lēmumi ietekmē ikdienu, kā tos veido un pieņem, kā sabiedrība iesaistās lēmumu pieņemšanā? Nodarbību mērķis ir mudināt bērnus būt vērīgiem, līdzdarboties un izprast apkārt notiekošo, apzinoties savu lomu un iespējas ietekmēt dzīvi. Iepazīstot Eiropas Savienības moto „Vienoti daudzveidībā”, nodarbību dalībnieki veidos improvizētu orķestri, saklausot, ka viens instruments skan skaisti, bet košāks skanējums rodas, muzicējot kopā, t.i., vairāk sasniedzams sadarbojoties.
Skolotāji uzsver, ka Mobilā zināšanu ekspreša nodarbības ir svarīgas un efektīvas, jo notiek skolēniem neierastā formā, pārsteidzot, rosinot zinātkāri, nodrošinot ikviena iesaisti un pilnveidojot izpratni par savu lomu sabiedrībā. Pēc šīm vizītēm sākumskolas skolēni labāk izprot, ka dzīvo ne tikai savā pilsētā, novadā, Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē, un daudz nedomājot var nosaukt lietas, ko dara savās mājās, skolā, Latvijā, Eiropā, lai tās būtu patīkamas un kļūtu arvien labākas.
Četru gadu laikā Mobilais zināšanu ekspresis ir viesojies jau vairāk nekā 70 Latvijas novados un pilsētās, tiekoties ar vairāk nekā 9000 sākumskolas skolēniem. Šogad vizītes paredzētas: Jaunogres vidusskolā, Ozolnieku vidusskolā, Jaunpils vidusskolā, Pilsrundāles vidusskolā, Friča Brīvzemnieka pamatskolā, Jēkabpils 2. vidusskolā, Salas vidusskolā, Salaspils 1.vidusskolā, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, Rīgas Valda Zālīša sākumskolā, Jaunpiebalgas vidusskolā, Gulbenes sākumskolā, Ilūkstes Raiņa vidusskolā, Krāslavas pamatskolā, Tukuma 2.pamatskolā, Valmieras sākumskolā un Līgatnes novada vidusskolā.
Projektu ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu īsteno “Eiropas Kustība Latvijā”. Vairāk par Mobilo zināšanu ekspresi var uzzināt www.esmaja.lv, sadaļā Projekti.
Informāciju sagatavoja: Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre, 22144