Šodien vārda dienas svin: Fanija, Vēsma

Lāčplēša kausa izcīņa

Lāčplēša kausa izcīņa

Lāčplēša diena ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena, ko atzīmē kopš 1919. gada 11. novembra.
1919. gada 11. novembrī, Bermontiādes laikā, Latvijas Bruņotie spēki ar Rīgas līcī izvietoto franču un britu kuģu artilērijas atbalstu Pārdaugavā sakāva Pāvela Bermonta-Avalova komandēto un Rīdigera fon der Golca atbalstīto Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju. Lai gan pilnībā no Latvijas iebrucējus izdevās padzīt tikai gada beigās, Rīgas atbrīvošanu 11. novembrī simboliski uzskata arī par uzvaru Latvijas brīvības cīņās.
1919. gada 11. novembrī tika arī nodibināts Lāčplēša Kara ordenis, ko pirmoreiz 1920. gada 11. novembra parādē Esplanādē 288 ordeņa kavalieriem, lielākoties karavīriem un instruktoriem, pasniedza Satversmes sapulces priekšsēdētājs Jānis Čakste. Pēc tam apbalvošana notika ik gadu līdz pat 1928. gada 11. novembrim.
Svētku nosaukums ir vairākas reizes mainījies, bet ap 1935. gadu tie bija Armijas, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru, kara invalīdu un Brīvības kara dalībnieku svētki. 1988. gadā tie ieguva savu esošo nosaukumu.
Katru gadu Pilsrundāles vidusskolā  par godu  Lāčplēša dienai notiek konkurss „Lāčplēša kauss”.
Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts koncerts notiks 17.novembrī plkst.9.00 Pilsrundāles vidusskolas aktu zālē.
Koncertā priekšnesumus sniegs Pilsrundāles vidusskolas 3.b klases skolēni  1.-4.klašu koris, deju kolektīvs „Madaras”, 11. klases skolēni vadīs pasākumu, dziedās 10.klases skolēni, mūzikas skolas skolēni, kā arī skolotāji.

11nov