Šodien vārda dienas svin: Dita, Marta

Diena Tērvetē

Kad Annas Brigaderes mazā Annele atvasaras saulē skrēja pakaļ mirdzošajiem tīmekļu pavedieniem, viņa nebija redzējusi, kā Tērvetes mežā …birst lietus. Sirreāla sajūta- zaļās priežu galotnes izpluinījušas koši zilu debess lakatiņu, pāris soļu tālāk- saules staru siena un lietus- ne līst, ne smidzina, ne smīļā, ne strāvo, ne gāž, bet tieši birst (šo visprecīzāko apzīmējumu  ieteica sk.I.Vaičūne), skaties kā kinoekrānā, kas tevi neskar.
Bet ne jau rudens dabas īpatnības braucām skatīties uz Tērveti! Kaut gan- Tērvetes dabas parku var apmeklēt vēl un vēl, un vēl, un vienmēr būs interesanti. Ko mēs darījām bez Rūķu pilsētiņas izložņāšanas, izpētīšanas, pašbildēšanās un citu bildēšanas?
O! 5.un6.klases skolēnu mācību ekskursijas mērķis bija pat ļoti izglītojošs, audzinošs un radošs, jo tā mēs savdabīgi atzīmējām izcilās pasaku lugu autores Annas Brigaderes 155.gadu jubileju. Kurš gan nezina lugu „ Sprīdītis”? Un „ Maiju un Paiju”? Un 6-ie tagad lasa arī „ Princesi Gundegu un karali Brusubārdu”.
Četrās radošajās darbnīcās izpaudās skolēnu zināšanas, izdoma, talants, asprātība, arī kārtība un organizētība (vai tās trūkums). „Mākslinieki” (sk.I.Vaičūne) gleznoja, zīmēja plenērā vai veidoja „ vides objektus”- atziņas no lugas „ Sprīdītis”.„Fantasti” (sk.I.Poča) no meža veltēm radīja meža gariņus, deva tiem vārdus un dzīvesstāstus. „ Domnieki”  (sk.D.Bergmane) izdomāja tāāādas mīklas, kuras Sprīdītis varētu uzdot pat princesei- neatminētu. „Aktieri” (sk.L.Feldmane) meistarīgi improvizēja kādu ainiņu no lugas, kuru pārējie spēja atminēt. Malači visi!
Skaista, bagāta diena. Laimes hormonu papilnam! Paldies visiem, kas atbalstīja šo  ideju-

skolotāja L.FELDMANE